Baltijos miestų klestėjimo rodiklis – kultūra

Autorius: Data: 2011-10-10 , 10:12 Spausdinti

Panevėžio meras Povilas Vadopolas 2011 m. rugsėjo 7 d. dalyvavo Liepojoje (Latvijoje) vykusioje 20-ojoje Baltijos miestų sąjungos generalinėje konferencijoje „Kurkime ateitį kartu, remdamiesi bendra patirtimi“.

Apie pusantro šimto delegatų iš įvairių Baltijos jūros regiono miestų diskutavo apie Europos Sąjungos strategiją Baltijos jūros regione, aptarė būsimus bendrus veiksmus ir miestų vaidmenį. Šiuo metu Baltijos jūros regionas yra vienas iš dinamiškiausių ES.

Konferencijoje kalbėta apie tai, kad miestai privalo atstovauti gyventojų interesams, užtikrinti žmonių saugumą ir socialinę gerovę. Akcentuota, kad vis didesnę įtaką įgyja kultūra, kaip miestų klestėjimo rodiklis ir ekonominio gyvenimo varomoji jėga.

Baltijos regionas visuomet skyrė išskirtinį dėmesį aplinkosaugai. Šioje srityje Baltijos miestų sąjunga vykdo įvairius bendradarbiavimo projektus.

Diskutuota apie miestų ekonominio patrauklumo didinimą, klimato pokyčių kaitą, demografinius iššūkius, senstančią visuomenę.

Asamblėjos metu pateikta dviejų metų Baltijos miestų sąjungos ataskaita, auditorių ataskaita, perrinktas Prezidiumas ir Valdyba. Po ketverių metų darbo Valdyboje Panevėžys perdavė Valdybos nario teisę Šiaulių miestui. Nuo šiol Lietuvos miestams šioje srityje atstovaus Šiauliai.

Gertrūda Rinkūnienė, Mero patarėja ryšiams su visuomene, tel. 501 342, mob. Tel. 8 686 21031, el. pastas:gertruda.rinkuniene@panevezys.lt

Panevėžys , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra