Baltijos kelio 21-osios metinės paminėtos prie mūrijamo „Laisvės kelio“

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Minint Baltijos kelio 21-ąsias metines, pirmadienį (20410 08 23) įvyko simbolinė sostinėje statomos „Laisvės kelio“ skulptūros plytų mūrijimo ceremonija. Simbolines plytas su Lietuvos, Latvijos ir Estijos trispalvėmis įmūrijo Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Estijos Parlamento narys, Estijos–Lietuvos parlamentinės grupės pirmininkas Ennas Eesmaa ir Liaudies fronto muziejaus direktorė Meldra Usenko iš Latvijos.
 
Geltonos spalvos plytą, simbolizuojančią praeitį, dabartį ir ateitį, į skulptūrą įmūrijo Aukščiausiosios Tarybos pirmininkas, europarlamentaras Vytautas Landsbergis ir Seimo Pirmininkė Irena Degutienė.
 
Bendrą visų šalių Baltijos kelio plytą įmūrijo ir „Laisvės kelio“ iniciatyvinės grupės nariai – Sąjūdžio talkininkė, viena iš Baltijos kelio organizatorių Angonita Rupšytė ir Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys Algirdas Kaušpėdas.
 
Vardines plytas įmūrijo UNESCO atstovai (įmūryta žalios spalvos plyta „Lietuvos UNESCO šeima“), Ministras Pirmininkas (įmūrijo žalios spalvos vardinę plytą), kadenciją baigęs Prezidentas Valdas Adamkus (įmūrijo žalios spalvos vardinę plytą), Vilniaus meras ir kiti šalies pareigūnai.
 
„Baltijos kelias – tai tautos kūrinys, tai tautos viltis ir tikėjimas, tai laisvės ir vienybės simbolis, tai – mūsų tautos ateitis“, – pirmadienį sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.
 
Prezidentė pabrėžė, kad skulptūra „Laisvės kelias“ – tai laisvės simbolis, kasdieną mums primenantis mūsų tautos laisvės siekį, įkvepiantis ir vienijantis šiandienos iššūkiams bei ateities darbams.
 
„Per amžius buvo statomos sienos – pavergti žmones ir pademonstruoti savo galybę. Tačiau Baltijos tautos parodė priešingai – kad sienos gali vienyti. […]
 
21 metai praėjo nuo tos dienos, kai mes susikibę rankomis stovėjome. Koks dabar turėtų būti mūsų tikslas? Mes turime daug tikslų, turime daug padaryti, tačiau nepamirškime to jausmo, kuris tuo metu ruseno ir nepamirškime tų, kurių dėka tai įvyko“, – pabrėžė Estijos Parlamento narys, Estijos–Lietuvos parlamentinės grupės pirmininkas E. Eesmaa.
 
Galutinis skulptūros „Laisvės kelias“ pabaigimas ir atidengimas planuojamas šį rudenį. Skaičiuojama, kad vardines plytas įsigijo beveik 20 tūkst. žmonių.
 
Organizatorių teigimu, skulptūra simbolizuoja gyvą žmonių grandinę, daugiau kaip prieš 20 metų sujungusią tris nepriklausomybės siekusias Baltijos valstybes, nusidriekusią 600 kilometrų ir tapusią analogų pasaulyje neturinčia vienybės išraiška.
 
„Laisvės kelias“ – tai kovos už nepriklausomybę atminimas ir laisvės bei piliečių iniciatyva kuriamas vienybės simbolis ateities kartoms.
 
Projektas „Laisvės kelias“ yra įtrauktas į Lietuvos valstybės atkūrimo paminėjimo remtinų renginių planą, projektui patronažą suteikė Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija.
 
www.lrt.lt
 
Nuotraukoje: Simbolinę plytą su Lietuvos trispalvėmis įmūrijo ir LR vadovė D. Grybauskaitė

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra