Baltijos kelias įamžintas Europos Parlamente

Autorius: Data: 2013-06-27 , 10:08 Spausdinti

Trečiadienis, 2013 m. birželio 26 d. (Briuselis)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Europos Parlamente atidarė „Baltijos kelio“ alėją ir šiam istoriniam įvykiui paminėti skirtą memorialinę lentą.

Kartu su Lietuvos Prezidente „Baltijos kelio“ alėją ir memorialinę lentą, skirtą šiam istoriniam įvykiui atminti, atidarė Europos Parlamento Pirmininkas Martinas Šulcas (Martin Schulz), Latvijos Ministras Pirmininkas Valdis Dombrovskis, Europos Komisijos viceprezidentas Siimas Kallas, Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis.

„Baltijos kelias yra unikalus žmonių vienybės, nepalaužiamos drąsos ir laisvės siekio simbolis. Į gyvą grandinę sustoję Lietuvos, Latvijos ir Estijos žmonės visam pasauliui parodė, kad stipri valia ir vienybė gali nugalėti net karinę jėgą“, – sakė Prezidentė.

Prezidentė taip pat palinkėjo, kiekvienam einančiam „Baltijos kelio“ alėja Europos Parlamente prisiminti, kiek daug gali nuveikti žmonės, jei turi bendrą svajonę ir gina ją kartu.

Lietuvos vadovė teigė, kad Baltijos kelias visada primins, kad žmogaus teisės, demokratija ir nepriklausomybė turi būti saugomi ir ginami be jokių kompromisų.

Du milijonai lietuvių, latvių ir estų 1989 m. rugpjūčio 23 d. susikibę rankomis gyva grandine susijungė Baltijos kelyje. Ši taiki akcija buvo skirta Europą padalijusio ir Baltijos šalių nepriklausomybę panaikinusio Molotovo-Ribentropo pakto 50-mečiui paminėti.

Džojos Gundos Barysaitės nuotr.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Lietuva - Belgija , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra