Baltijos jūroje vyksta tarptautinės išminavimo pratybos „Atvira dvasia 2010“

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

2010 m. rugpjūčio 27–rugsėjo 8 dienomis Lietuvos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje Baltijos jūroje vyksta tarptautinės išminavimo pratybos „Atvira dvasia 2010“ (angl. „Open Spirit 2010“). Tai didžiausios Lietuvoje išminavimo jūroje pratybos nuo 2008 metų.
 
Pratybose, kurias organizuoja Lietuvos kariuomenės karinės jūrų pajėgos, dalyvauja 16 karinių laivų ir trys narų komandos iš dešimties valstybių: Belgijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Norvegijos, Prancūzijos, Rusijos, Suomijos ir Vokietijos. Lietuvai atstovaus trys laivai – priešmininis laivas M52 „Sūduvis“ ir patruliniai P11 „Žemaitis“ bei P14 „Aukštaitis“.
 
Pagrindinis pratybų „Atvira dvasia 2010“ tikslas – sumažinti nuo Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų Baltijos jūros dugne likusių jūrinių minų ir kitų sprogstamųjų užtaisų keliamą pavojų saugiai laivybai. Pratybomis taip pat siekiama skatinti dalyvaujančių šalių tarpusavio pasitikėjimą ir bendradarbiavimą, didinti pratybose dalyvaujančių laivų įgulų, štabo karininkų ir vadovybės įgūdžius.
 
Pratybų metu, rugpjūčio 27–29 dienomis, pratybų dalyviai taip pat pagerbė Vokietijos, Rusijos ir Prancūzijos žuvusių karių atminimą karių kapinėse.
 
Rugsėjo 7 d. – pratybų svečių ir žiniasklaidos diena, kurios metu bus pristatyta išminavimo operacijos eiga Baltijos jūroje ir pasiekti rezultatai.
 
Pastarąjį kartą tokio masto tarptautinė išminavimo operacija Lietuvos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje vyko 2008 metų gegužę. Tąkart vykusios operacijos „MCOPLIT 08“ metu karo laivai ištyrė apie 420 kv. km. vandenų dugno, rado ir nukenksmino dešimt sprogmenų, aptiko ir jūrlapiuose pažymėjo dviejų laivų skenduolių liekanas.
 

Informacija žiniasklaidai
 
Pratybų „Atvira dvasia 2010“ metu žiniasklaidos atstovai kviečiami į šiuos renginius:
 
Antradienis, rugsėjo 7 d.
 
Žurnalistams bus sudarytos dvi galimybės:
 
1. 8.00–15.00 val. išplaukimas į jūrą Lietuvos karinių jūrų pajėgų minų paieškos ir nukenksminimo laivu M52 „Sūduvis“. Programa: atsišvartavimas nuo Kruizinių ir karo laivų krantinės, pratybų „Atvira dvasia 2010“ išminavimo operacijos eigos pristatymas, parodomosios minų paieškos, jūrinės minos sunaikinimo, sužeistojo evakavimo sraigtasparniu iš laivo operacijos, laivų prasilenkimas rikiuotėje pro svečių laivą, žurnalistų pervežimas laivo greitaeige valtimi į svečių laivą, švartavimasis Kruiziniame ir karo laivų terminale.
 
Arba
 
2. 9.15–9.30 val. pratybų „Atvira dvasia 2010“ išminavimo operacijos eigos pristatymas Lietuvos karinių jūrų pajėgų štabe (N. Uosto g. 24, Klaipėda). Po to 9.30–09.45 val. bus galima pakalbinti Svečių dienos dalyvius ir pratybų vadovybę.
 
Registracija. Žiniasklaidos atstovai, pageidaujantys dalyvauti rugsėjo 7 d. renginiuose, turi iki rugsėjo 3 d. registruotis Karinių jūrų pajėgų štabe tel. 8 46 391 207, mob. 8 698 18 196 (viešųjų ryšių karininkas kpt. ltn. Antanas Brencius) arba el. p. antanas.brencius@mil.lt.
 
Registruojantis nurodyti renginius, kuriuose norėsite dalyvauti, vardą, pavardę, žiniasklaidos priemonę, kuriai atstovaujate, savo kontaktus ryšiui palaikyti.
 
Žurnalistai, atvykę į rugsėjo 7 d. renginius, su savimi turi turėti tarnybinį pažymėjimą ir asmens tapatybės dokumentą, užsienio žurnalistai – Lietuvos užsienio reikalų ministerijos akreditaciją. Užsienio žurnalistai, neturintys Lietuvos užsienio reikalų ministerijos išduotos akreditacijos, turės pateikti Krašto apsaugos ministerijos Viešųjų ryšių departamento išduotą laikiną leidimą patekti į krašto apsaugos sistemos padalinius.
 
Laikinam leidimui gauti užsienio žurnalistai prašomi ne vėliau kaip iki rugsėjo 1 d. Krašto apsaugos ministerijos Viešųjų ryšių departamentui pateikti (el. p. vis@kam.lt
arba faks. Nr. 8 5 2785 245) užpildytą anketą kartu su paso arba ID kortelės ir žurnalisto pažymėjimo kopijomis.
 
Kilus klausimams skambinkite į Viešųjų ryšių departamento Visuomenės informavimo skyrių tel.: 8 5 273 5517, 8 5 273 5519
 
Transportas. Yra galimybė žurnalistams rugsėjo 7 d. iš Vilniaus į renginį Klaipėdoje (išplaukimas į jūrą 8.00–15.00 val.) vykti Krašto apsaugos ministerijos transportu. Norintys vykti kartu, prašomi apie tai pranešti KAM Viešųjų ryšių departamentui tel. 2735517, 2735519
 
Dėl papildomos informacijos apie pratybas, žurnalistams skirtus renginius kreiptis į Karinių jūrų pajėgų viešųjų ryšių karininką kapitoną leitenantą Antaną Brencių, tel. 8 46 391 207, mob. 8 698 18 196
 
KAM nuotraukų archyvo nuotr.
 
www.kam.lt
 
Nuotraukoje: Priešmininis laivas M52 „Sūduvis“

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra