Baltas Advento sekmadienis

Autorius: Data: 2011-12-23 , 10:13 Spausdinti

Ona STRIŠKIENĖ, Paįstrys, Panevėžio raj.

Gera tradicija tapo paskutinį Advento sekmadienį po šv. Mišių Paįstrio bažnyčioje (Panevėžio raj.) visus pakviesti į miestelio kultūros centrą.

2011 m. gruodžio 18 d. padėkos popietėje „Baltas sekmadienis“ kultūros namų darbuotojai iš anksto pasveikino atėjusiuosius su artėjančiomis Kalėdomis ir padėkojo už paaukotą laiką plėtojant saviveiklinį meną bei puoselėjant tradicijas. Už gerumą, šviesą, kurioje gyventa, kurios ieškota ir dalintasi su visais. Atėjęs į kultūros namus esi pagaunamas baltos spalvos, žiemos simbolių ir artėjančių švenčių nuojautos.

Advento popietės „Adventas veda į Kalėdų džiaugsmą“ pradžią skelbė nuostabūs fleitos garsai. Buvo klausytasi smuiku ir akordeonu atliekamo muzikinio kūrinio „Jausmai“ bei solistės Kristinos Narvilaitės atliekamos dainos „Žiemos kelias“. Ilgesingai skambėjo Gitanos Kazlauskienės ir Redos Matuzevičienės duetas dainuojant „Patekėjo žvaigždė“. Trumpą programėlę, su pasakojamosios tautosakos intarpais (pasakotoja Zinaida Jurėnienė), parodė Paįstrio folkloro kolektyvas „Klumpė“. Smagiai pagrojo Paįstrio liaudiškos muzikos kapela „Gegužinė“. Skaitovai džiugino šventinėmis eilėmis. Gausus vaikų pop choras atliko dainą „Angelų pilis“.

Advento koncerto pabaigoje kultūros centro direktorė Daiva Jackevičienė, kviesdama visus kartu sugiedoti „Džiaugsmingų šventų Kalėdų“, paprašė: „Pabūkime kartu toj pačioj žvaigždėj, toj pačios tyloj, toj pačioj vilty…“.

Paįstrio kraštiečių klubo „Ąžuolas“ prezidentas Petras Knizikevičius kaip padėką dovaną įteikė folkloro kolektyvui. Labai vertingą dovaną – kompaktinį diską apie skulptoriaus Juozo Zikaro kūrybą, parengtą minint didžiojo menininko 130-ąjį gimtadienį, – Paįstrio bibliotekai perdavė Liudos ir Petro Knizikevičių šeima. Gražių švenčių, sveikų dienų ir metų visiems palinkėjo Paįstrio seniūnijos seniūnas Virginijus Šležas. Pasveikinti jubiliejinius gimtadienius švenčiantys meno kolektyvų dalyviai.

Šventė baigėsi kalėdinės eglutės šalia kultūros centro įžiebimu kartu su nykštukais ir Kalėdų Seneliu.

Autorės nuotr.

Nuotraukose:

1. Prie adventinio stalo

2. Paįstrio kultūros centro direktorė D. Jackevičienė (iš dešinės), folkloro ansamblio dalyviai Albinas, Danutė

Panevėžys , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra