Baltarusijos Pelesos vidurinei mokyklai lietuvių mokomąja kalba bus perduotas naujas mokyklinis autobusas

Autorius: Data: 2019-03-18 , 10:00 Spausdinti

Baltarusijos Pelesos vidurinei mokyklai lietuvių mokomąja kalba bus perduotas naujas mokyklinis autobusas

www.voruta.lt

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija šiais mokslo metais neatlygintinai perduos naują mokyklinį 19 vietų autobusą „VW Crafter“ Baltarusijos Pelesos vidurinei mokyklai lietuvių mokomąja kalba. Tokį nutarimą šiandien patvirtino Lietuvos Respublikos Vyriausybė.

Pelesos vidurinėje mokykloje mokosi 111 lietuvių mokinių, jų skaičius ateinančiais mokslo metais nemažės. 87 vaikus mokyklai reikia atsivežti iš 19 gyvenviečių. Vaikams į mokyklą tenka vykti 5 kilometrus ir daugiau. Kiekvieną dieną mokyklos autobusas mokinius vežioja trimis skirtingais maršrutais, daromi net 6 reisai. Nors mokyklai prieš keletą metų Lietuva jau yra perdavusi vieną geltonąjį autobusiuką, padėtį apsunkina dar ir tai, kad regione, kuriame veikia mokykla, nėra išplėtotos viešojo transporto kryptys.

Antrasis autobusas, kurį dovanoja Lietuva, sudarys sąlygas mokiniams saugiau pasiekti mokyklą, sutrumpins kelionės į mokyklą ir iš jos trukmę.

Mokyklinis autobusas perduodamas remiantis Lietuvos Respublikos vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos įstatymu, Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymu. Remdamasi šiais įstatymais, Lietuva gali neatlygintinai perduoti tarptautinių organizacijų, užsienio valstybių institucijų, viešųjų juridinių asmenų nuosavybėn turtą, skirtą vystomojo bendradarbiavimo veiklai vykdyti.

Komunikacijos skyrius

Lietuva - Baltarusija ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra