Baltarusija turi atsisakyti mirties bausmės ir gerbti žmogaus teises, pažymi EP

Autorius: Data: 2012-02-17 , 09:14 Spausdinti

Baltarusija privalo panaikinti mirties bausmę, taip pat pagerinti demokratijos, žmogaus teisių ir teisinės valstybės padėtį, – sakoma rezoliucijoje, kurią ketvirtadienį (2012 02 16) vienbalsiai priėmė Europos Parlamentas.

Baltarusija yra vienintelė Europos šalis, kurioje skiriama ir vykdoma mirties bausmė. 2011 m. liepą ji įvykdyta Alehui Hryškaucovui ir Andrejui Burdykai, o pernai lapkritį ji skirta Dzmitrijui Kanavalavui bei Vladzislavui Kavaliovui už tariamai įvykdytus teroristinius išpuolius Minsko metro bei kitur. EP pažymi, jog yra faktų, įrodančių, kad teismas vykdė nesąžiningą procesą, tyčia nesilaikant svarių įrodymų, liudijančių apie šių vyrų nekaltumą, o tyrimas buvo paveiktas grubių žmogaus teisių pažeidimų.

Europarlamentarai smerkia D. Kanavalavui bei V. Kavaliovui paskelbtą nuosprendį. Jie primygtinai ragina prezidentą Aleksandrą Lukašenką patenkinti abiejų vyrų malonės prašymą bei paskelbti šalyje mirties bausmės skyrimo bei vykdymo moratoriumą. „Ši nepataisoma, žiauri nehumaniška ir žeminanti bausmė, pažeidžianti teisę į gyvybė, yra nepriimtina“, – pažymima EP rezoliucijoje.

EP taip pat smerkia nuolatinį Baltarusijos žmogaus teisių gynėjų ir demokratinės opozicijos narių persekiojimą bei priekabiavimą prie pilietinės visuomenės aktyvistų ir nepriklausomos žiniasklaidos. Rezoliucijoje reikalaujama nedelsiant paleisti visus politinius kalinius, įskaitant Žmogaus teisių stebėjimo centro „Viasna“ pirmininką Alesį Beliackį, buvusius kandidatus į prezidentus Mikalajų Statkevičių ir Andrejų Sannikau, demokratinės opozicijos rinkimų kampanijos vadovus Pavelą Seviarynecą ir Dzmitrį Bandarenką, taip pat Siarhėjų Kavalenką.

Parlamentas pritaria 2012 m. sausio 23 d. ES Užsienio reikalų tarybos sprendimui išplėsti sankcijų kriterijus, kuriais remiantis ateityje toliau bus galima įvardinti už rimtus žmogaus teisių pažeidimus ar represijas atsakingus asmenis. ES ir Baltarusijos dialogo pažanga nebus įmanoma, kol Baltarusija nepgerins demokratijos, žmogaus teisių ir teisinės valstybės padėties, taip pat kol nebus besąlygiškai paleisti visi politiniai kaliniai, – pažymima rezoliucijoje.

Susisiekti: Robertas Pogorelis, Spaudos tarnyba, mob. tel.: +370 698 53306, robertas.pogorelis@europarl.europa.eu

Europos Parlamentas (EP) , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra