Baltarusija kaltina Lenkiją baltarusių mažumos engimu

Autorius: Data: 2011-09-26 , 15:30 Spausdinti

Baltarusija kaltina Lenkiją baltarusių mažumos engimu

Baltarusijos valstybinė televizija sekmadienį, 2011 m. rugsėjo 25-ąją, apkaltino Lenkiją, kad ši, kaip ir tarpukariu, „vėl engia baltarusių mažumą“. Ji taip pat kritikavo Lenkijos ambasadorių Minske Leszeką Szerepką už jo žodžius apie šios mažumos padėtį.

Lenkijai nepalankūs komentarai nuskambėjo savaitinėje publicistinėje laidoje „Dėmesio centras“.

Laidoje buvo pranešta, kad Baltarusijoje išleidžiama knyga „Lenkijos politikos 1935-1945 metais paslaptys“. Pristatant knygą buvo plėtojama mintis, kad tarpukario Lenkiją ir fašistinę Vokietiją siejo panašūs tikslai – „SSRS pasidalijimas ir jos vakarinių žemių užkariavimas“.

„Šiandien vėl matome geopolitinius žaidimus pasitelkus stipresnius sąjungininkus – ES ir JAV. Tik metodai pasikeitė – dabar kalbama apie demokratiją“, – pareiškė komentatorius. „Mūsų vakarinė kaimynė tebežiūri į mus kaip į antrarūšius žmones. Ponas Sikorskis (Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslavas Sikorskis – Eltos past.) kalba, kad rems demokratiją Baltarusijoje. O ar daug demokratijos baltarusiams pačioje Lenkijoje, kad ją reikia čia eksportuoti?“ – klausė jis.

Pasak laidos vedėjo, apklausų duomenimis, dar prieš penkerius metus Lenkijoje 380 tūkstančių žmonių laikė save baltarusiais, o dabar šis skaičius sumažėjo iki 48 tūkstančių. „Jeigu prisiminsime istoriją, tai masinį Lenkijos tautinių mažumų nykimą galima visai logiškai paaiškinti. Pilsudskio (Pilsudski) stiliaus polonizacija gyva ir šiandien. Lenkijos valdžia akivaizdžiai nenori matyti baltarusių kaip tautos ir deda atitinkamas pastangas“, – pažymėjo komentatorius.

Jis pacitavo Lenkijos ambasadorių, kuris pirmadienį, rugsėjo 26 d., per spaudos konferenciją teigė, jog Lenkija baltarusių mažumos labui daro kur kas daugiau nei Baltarusija lenkų mažumai.

„Baltarusių skaičius Lenkijoje sumažėjo kelis kartus, ten nėra nė vienos mokyklos, kurioje dalykai būtų dėstomi baltarusių kalba, o Baltarusių kultūros centras iš Palenkės vaivadijos, kur kompaktiškai gyvena baltarusiai, perkeliamas į Varšuvą“, – konstatavo Baltarusijos televizijos komentatorius.

Kirilo Čachovskio nuotr.

www.delfi.lt

Nuotraukoje: R. Sikorskis

Lietuva - Baltarusija , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra