Baletas „Kitas pasaulis“ pagal „Depeche Mode“ muziką grįžta su naujienomis

Autorius: Data: 2015-11-25 , 09:36 Spausdinti

Baltijos baleto teatras su trenksmu grįžta į sceną su populiariausiu visų laikų šiuolaikinio baleto spektakliu „Kitas pasaulis“, sukurtu pagal legendinės grupės „Depeche Mode“ muziką. Pasirodymas vadinamas premjeriniu, nes režisierė choreografė Marija Simona Šimulynaitė nutarė maksimaliai atnaujinti 5 metų jubiliejų švenčiantį baleto pastatymą. Simboliška, jog šventinis spektaklis bus rodomas gruodžio 18-19 dienomis ten, kur 2010 metais įvyko „Kito pasaulio“ premjera – Vilniaus Šokio teatre.

Žiūrovų laukia daugybė naujų niekur nematytų režisūrinių ir choreografinių sprendimų. Sceną nušvies įspūdingi 3D video instaliacijų vaizdai ir neeilinės apšvietimo dizaino kombinacijos. Spektaklio garso takelyje išgirsime ir naujus, per šiuos penkerius metus sukurtus „Depeche Mode“ grupės kūrinius, kurie  atrodo tarsi būtų specialiai įrašyti baletui. Futuristinių šviesų ir garso apsuptyje Baltijos baleto teatro šokėjų trupė suks daugybę piruetų, atliks neregėtus techninius šiuolaikinio baleto akibrokštus. Šokti pagal tokią energetiškai stiprią grupės „Depeche Mode“ muziką nėra lengva. Šokėjai atiduoda visas savo jėgas šiam naujai atgimsiančiam pastatymui ir taip save išgręžia tiek fiziškai, tiek emociškai. Nepaisant to, prisidėti prie jubiliejinio pasirodymo veržiasi šokėjai iš svetur.  Spektaklyje pasirodys Lieuvos baleto pažibos  bei svečiai iš Italijos, Rusijos ir Prancūzijos.

Inovacijomis išgarsėjęs šiuolaikinis baletas „Kitas pasaulis“  gimė tam, kad neštų kitokį teatrą, kitokį baletą. „Kitas pasaulis“ – tai režisierės choreografės Marijos Simonos Šimulynaitės kūdikis, kurį į pasaulį išleido būdama dar jauna kūrėja. „Penkeri metai buvo atkarpa kurios metu teko pačiai daug ko išmokti, pamatyti, suprasti. Dabar stebiu spektaklio įrašus ir matau klaidas. Gera, kad galiu jas taisyti, renovuoti. Tik taip auga pilnaverčiai produktai. Tik juos nuolat stebint gali kokybiškai užaugini, tobulini, leisti jiems bręsti. Esu laiminga, kad kiekvieną kartą repetuodama savo vieną iš mylimiausių spektaklių vis dar galiu jį dailinti, ir tai itin aktyviai  darau šiomis dienomis Baltijos baleto teatro repeticijų salėje“, – jubiliejinio spektaklio pasiruošimo akimirkomis dalijosi Marija Simona Šimulynaitė.

Baletas „Kitas pasaulis“ yra Baltijos baleto teatro simbolis. Tai tarsi toji šalis iš Haruki Murakami romano „Negailestinga stebuklų šalis ir pasaulio galas“, pagal kurį pastatytas spektaklis. Tai šalis, kurioje žmonės auga, mutuoja, bręsta ir keičiasi. „Baltijos baleto teatras praėjo nelengvą penkerių metų gyvavimo periodą. Kristalizavosi trupės nariai, partneriai, bet dabar yra laikas, kada tiek aš tiek kolegos, galime pasakyti, kad mes turime namus, mes turime darbus, mes turime savo teatrą, kuriame galime kurti. Kadangi šis spektaklis jubiliejinis, jo gyvavimas nepaprastai svarbus įvykis tiek mūsų teatrui, tiek mūsų gerbėjams“, – teatro penkerių metų sukaktimi džiaugiasi Marija Simona Šimulynaitė.

Pilnas sales gerbėjų pritraukęs režisierės Marijos Simonos Šimulynaitės spektaklis „Kitas pasaulis“ 2012 metais „PixelAWARDS“ festivalyje pelnė metų skaitmeninių kūrybinių industrijų produkto prizą, o 2010 metais choreografei už šį kūrinį Lietuvos kultūros ministerija buvo paskyrusi jaunojo kūrėjo stipendiją. Šiuo metu spektakliu domisi prodiuseriai iš Prancuzijos, Šveicarijos ir  JAV. Tai reginys, kuriam iki šiol Lietuvoje taip niekas ir neišdrįso iškelti alternatyvos.

Režisierė choreografė – Marija Simona Šimulynaitė
Video instaliacija – Saulius Paliukas, Rimas Sakalauskas
Scenografė, kostiumų dailininkė – Dalia Šivickienė

Apšvietimo dizaino autorius Tadas Valeika, UAB „Stagelite“
Muzikos autoriai – „Depeche Mode“

Muzikinės kompozicijos redaktorė – Rita Mačiliūnaitė

Choreografės asistentės – Laura Radzevičiūtė, Hilda Palkovskytė
Šokėjai: Grytė Dirmaitė, Agnė Steponkevičiūtė, Kristina Tarasevičiūtė, Audronė Dirsytė, Karolina Rasa Šibikaitė, Nashwa Mironova, Neringa Česaitytė, Žilvinas Beniuševičius, Mantas Daraškevičius, Naglis Bierancas, Ilja Mironov, Eric Locatteli

Bilietai platinami: www.bilietai.lt

Kultūra Miestai Renginiai Vilnius ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra