Balandžio 26 d. išleidžiamas Lietuvos pašto ženklas „Atstatykime Valdovų rūmus“

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Lietuvos paštas 2003 m. balandžio 26 d. išleis į apyvartą vieno lito pašto ženklą „Atstatome Lietuvos valdovų rūmus”. Tą dieną ženklas bus antspauduojamas Vilniaus apskrities centriniame pašte, Gedimino 7, specialiu pirmos dienos datos antspaudu.  Pašto ženklas sukurtas pagal dailininko Juozo Kamarausko 1894 m. akvarelę „Valdovų rūmai ir Aukštutinė pilis”. Antspaude vaizduojami Valdovų rūmų paradiniai vartai. Pašto ženklo tiražas – 500 000.
Išleisti taip pat vokas ir atvirukas-suvenyrinis lapelis. Vokas sukurtas pagal Pilių tyrimo centro ,,Lietuvos pilys” maketo nuotrauką su Vilniaus Arkikatedros, Valdovų rūmų ir Aukštutinės pilies ansambliu. Ant voko esantis Tūkstantmečio programos projekto ženklas-logotipas pažymi, kad Valdovų rūmų atstatymas yra svarbus šios programos projektas.
Atviruko viršelyje – Vilniaus pilių XVII a. spalvingas dailininko Pauliaus Juškos vaizdas pagal dr. Napaleono Kitkausko rekonstrukciją. Atviruko nugarėlėje yra vaizdo paaiškinimai. Viršelyje taip pat įkomponuota skulptoriaus Stanislovo Kuzmos bronzinės skulptūros ,,Pilies karys” iliustracija. Ši skulptūra skirta Valdovų rūmų atstatymo rėmėjams pagerbti. Viduje šio atviruko-suvenyrinio lapelio yra trumpas tekstas lietuvių ir anglų kalbomis apie Valdovų rūmų atstatymą bei du pašto ženklai iš kurių vienas yra antspauduotas. Šis atvirukas gali būti graži dovana jauniems ir seniems. Tiražas tik 450 vienetų.
Pašto ženklą, voką ir suvenyrinį lapelį sukūrė įmonės UAB ,,Meninos” dailininkas Ričardas Visockis talkininkaujant Valdovų rūmų paramos fondui.
Šis Lietuvos pašto išleistas pašto ženklas garsins Valdovų rūmų atstatymą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra