Bajorei − 100 metų

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Neklysiu sakydama, kad kiekvieno mūsų gyvenimas, ko gero, vertas prozininko plunksnos. O kai tau – šimtas… Negi viską papasakosi keliais sakiniais.
 
Bajorė Michalina Zdanavičiūtė gimė 1910 metais gruodžio 10 dieną Žemaitijoje, Kaltinėnuose.
 
1939-aisiais ištekėjo už Telšių ir Kretingos apskričių apygardos agronomo Jono Daulenskio. Našlio su trimis sūnumis. Jam pagimdė du sūnus ir dukrą. Visus šešis mylėjo ir užaugino.
 
Karo, pokario metai. Kone kasmetis „slėpynių“ bėgimas su visa gausia šeimyna iš vieno Lietuvos miestelio į kitą. Dabar tikriausiai tai daug kam net sunku įsivaizduoti.
 
Šiandien šimtametė gyvena Vilniuje.
 
Norėčiau papasakoti vieną jos ilgo ir turiningo gyvenimo epizodą, apie kurį viename savo straipsnių yra užsiminęs ir prof. Alfonsas Eidintas.
 
Kelmė. Putvinskių dvaras. Apsupa rusų „kariai“. Dvarininkė atbėga pas M. Daulenskienę, paduoda jai maišelį ir prašo: „Išsaugok!“ Michalina pakiša jį po patalais ir visa drebėdama iš baimės atsigula lovon. Kai „kariai“ įeina vidun, Ji pradeda šaukti: „Man šiltinė, tif!“ Tie sprunka laukan.
 
Kas buvo tame maišelyje – dabar niekas nežinome. Gal dokumentai, gal brangenybės, nes Ji maišelį nedelsdama atidavė savininkei. Kaip padėką atminimui gavo sidabrinę cukrinę. Tačiau kitą kartą įsibrovę „kariai“ pasigviešė ir tos cukrinės, ir viso kito, ką tik galėjo panešti.
 
Žmogus didis savo meile ir atjauta kitiems. Tokia yra mūsų Bajorė, kuriai gruodžio 10-ąją – šimtas metų.
 
www.lzinios.lt
 
Nuotraukoje: M. Zdanavičiūtė su studentiška kepuraite

Sena VorutaKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra