Baigiama tvarkyti Chodkevičių kripta

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Į Kretingos bažnyčios rūsius sugrįžo restauruotas Sofijos Mieleckaitės-Chodkevičienės sarkofagas.
 
Jo sugrįžimas užbaigė Chodkevičių kriptos sutvarkymą, praneša LTV „Panorama“.
 
Kretingos Apreiškimo vienuolyno ir bažnyčios fundatorių Jono Karolio Chodkevičiaus ir jo žmonos Sofijos kriptoje, esančioje garbingiausioje bažnyčios vietoje – po didžiuoju altoriumi, restauruoti penki sarkofagai. Tai 400 metų Sofijos Chodkevičienės, jos dukros ir dviejų sūnų, vienas iš kurių mirė išgyvenęs vos keturias valandas. Dar viename ilsisi su Chodkevičių šeima nesusijusio, šimtmečiu vėliau palaidoto vienerių metų vaiko palaikai.
 
Restauruoti sarkofagus pradėta prieš aštuonerius metus. Paskutinis į kriptą grįžo S. Mieleckaitės Chodkevičienės sarkofagas – bene gražiausiais ir didingiausias iš esančių kriptoje. Vien jam restauruoti prireikė dvejų metų.
 
„Pamenu, sarkofagų iškėlime dar pats buvau. Kai juos iš tamsių rūsių iškėlėme į bažnyčią, jie buvo juodi, nesimatė nieko – nei užrašų, nei herbų. Buvo tokia plėvele apsidengę, taip pat gana stipriai aplankstyti“, – pasakoja vienuolis pranciškonas brolis Evaldas.
 
Visi Kretingos bažnyčios kriptoje esantys sarkofagai yra iš dabar ne itin vertinamo alavo, tačiau, anot brolių pranciškonų, dėl to jie dar vertingesni.
 
„Tokie sarkofagai, ant kurių yra ir tekstas ir herbai, iš kurių galime daug spręsti apie tą šeimą, yra nedažni. Kiek žinau, Europoje tokius sarkofagus keitė neva į prabangesnius – marmuro, akmens, tad jų nėra tiek daug ir išlikę“, – teigė vienuolis.
 
S. Chodkevičienės sarkofago sugrįžimu baigta tvarkyti bažnyčios fundatorių kripta. Anksčiau sutvarkyta vadinamoji Kankinių kripta. Jas, iš anksto susitarę, gali lankyti visi norintys.
 
Tačiau broliai sako tikintys, kad tai toli gražu ne visos bažnyčios požemių slepiamos paslaptys. Anot jų, žmonės pasakoja, kad kriptų neva būta po kiekvienu bažnyčios altoriumi, o jų yra septyni. Pradėti jų ieškoti kol kas vienuoliai neturi lėšų.
 
LTV „Panorama“
 
kretingospranciskonai.lt nuotr.
 
www.lrt.lt

Nuotraukoje: S. Meleckaitės-Chodkevičienės sarkofagas

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra