Baigėsi tarptautinės pratybos „Kardo kirtis 2013“

Autorius: Data: 2013-06-14 , 14:04 Spausdinti

Penktadienį, 2013 m. birželio 14 d. dieną, baigėsi trijose Baltijos šalyse vykusios tarptautinės karinės pratybos „Kardo kirtis 2013“. Dvi savaites trukusių pratybų metu daugiau nei 2 tūkst. karių iš 14 valstybių, 7 skirtingose vietovėse treniravosi planuoti ir vykdyti konvencines operacijas – gynybos, puolimo, ugnies paramos, pasalos ir kt. Šias pratybas Baltijos šalyse jau trečią kartą organizavo JAV sausumos pajėgos Europoje (angl. US Army Europe, USAREUR) ir Baltijos šalių ginkluotosios pajėgos.

Pratybų laikotarpiui be JAV atstovų į Lietuvą buvo atvykę pratybų dalyviai ir stebėtojai iš Estijos, Jungtinės Karalystės, Latvijos, Lenkijos, Norvegijos ir Suomijos, o taip pat ir iš Lenkijoje dislokuoto NATO daugianacionalinio šiaurės rytų korpuso vadavietės. Lietuvoje pratybose dalyvavo daugiau nei 1 tūkst. karių.

„Šios pratybos dar kartą pademonstravo trijų Baltijos šalių ir jų strateginio partnerio – Jungtinių Amerikos Valstijų, gebėjimą kartu organizuoti tokios apimties karinius renginius, sąveikos galimybes ir tarpusavio supratimą“, – apie pasibaigusias pratybas kalbėjo vienas iš jų vadovų, Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika.

Keliose mokymo vietose Estijoje ir Lietuvoje vyko brigados lygmens štabų mokymai, o Latvijoje, Adaži poligone – kuopos lygmens lauko taktinės pratybos, kuriose treniravosi sausumos ir oro kariniai komponentai bei Specialiųjų operacijų pajėgų atstovai iš JAV, Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Jungtinės Karalystės. Estijoje taip pat vyko ir Šiaurės rytų daugianacionalinio korpuso vadavietės (angl. Multinational Corp North East, MNC NE) treniruotė.

Generolas majoras Almantas Leika, pratybų laikotarpiu lankėsi ir Latvijoje vykusiose lauko taktinėse pratybose, kur stebėjo ir Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotųjų pėstininkų bataliono karių veiksmus. „Lankydamasis Latvijoje vykstančiose pratybose dar kartą įsitikinau aukštu Lietuvos karių pasirengimo lygiu, puikia sąveika su sąjungininkais, kovos lauke demonstruojamu profesionalumu ir gebėjimu sumaniai spręsti problemines užduotis“, – apie Lietuvos karių dalyvavimą pratybose Latvijoje kalbėjo generolas. Beje, kartu su Lietuvos karių kuopa Adaži poligone Latvijoje pratybose dalyvavo ir JAV Pensilvanijos valstijos Nacionalinės gvardijos karių būrys bei JAV kadetų skyrius.

Karinių pratybų „Kardo kirtis 2013“ viešųjų ryšių karininkas kapitonas Marius Varna, tel. 8 868 35 407

Kpt. Mariaus Varnos ir eil. Viliaus Džiavečkos nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra