B. Komorovskis Šalčininkuose pasitiktas duona ir dainomis

Autorius: Data: 2012-02-16 , 15:44 Spausdinti

Eglė SAMOŠKAITĖ

2012 m. vasario 16-ąją Lenkijos prezidentas Bronislavas Komorovkis Šalčininkuose pasitiktas su juoda duona ir dainomis, vizitas vadinamas istoriniu.

Mojuodami Lenkijos ir Lietuvos vėliavomis Jano Snadeckio gimnazijoje jį pasitiko visas tuntas Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) politikų, mokyklos mokytojai, mokiniai ir jų tėvai.

Lenkijos prezidentui surengtas trumpas koncertas, kurio metu mokiniai atliko kūrinius lenkų kalba.

B. Komorovskis mokykloje pasakė trumpą kalbą, kuria pabrėžė, jog švietimas lenkų mažumai Lietuvoje turi esminę reikšmę.

„Be švietimo sistemos nė viena tautinė mažuma negali gyvuoti. Visi tai supranta – kaip lietuviai Lenkijoje, taip ir lenkai Lietuvoje. Suprantame ir mes, kad lenkų mažumos švietimas Lietuvoje – tai būti ar nebūti lenkų mažumoms čia“, – teigė prezidentas.

DELFI primena, kad B. Komorovskis Lietuvoje lankėsi Vasario 16-osios proga: Vilniuje Lenkijos prezidentas susitiko su Lietuvos valstybės vadove Dalia Grybauskaite, Arkikatedroje dalyvavo šv. Mišiose. Tačiau prieš oficialius renginius ir susitikimus B. Komorovskis užsuko į Šalčininkus, kur susitiko vietos lenkų atstovais.

Po to Lenkijos vadovas dar vyks į Jašiūnus, kur palaidotas mokslininkas, XIX a. pradžioje Vilniaus universiteto rektoriaus pareigas ėjęs J. Sniadeckis.

K. Čachovskio nuotr.

www.delfi.lt

Daugiau informacijos:

http://www.lrp.lt/lt/spaudos_centras_392/pranesimai_spaudai/ietuvos_ir_lenkijos_prezidentai_asmeniskai_rupinsis_bendrais_energetiniais_projektais.html

Lietuva - Lenkija , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra