B. Komorovskis: Lenkija ir Lietuva šaltojo karo neskelbia

Autorius: Data: 2011-11-28 , 14:31 Spausdinti

Lenkijos prezidentas Bronislovas Komorovskis teigia, kad santykiuose su Lietuva, kaip ir su Ukraina, Varšuvai teks keisti kursą. Esą Lenkija turėtų būti nusiteikusi „ilgam keliui“ geresnių santykių su Lietuva link.

Tokias dvišalių santykių perspektyvas B. Komorovskis piešė interviu dienraščiui „Gazeta Wyborcza“. Santykius tarp Lenkijos ir Lietuvos politikas komentavo iškart po savo pasisakymų apie Ukrainą, kuri sulaukė daugybės kritikos dėl ekspremjerės Julijos Tymošenko teismo.

„Ir Lietuvoje, ir Lenkijoje yra valia išspręsti įtemptų santykių problemą. Ar ta valia atneš vaisių? Kol kas neradome lenkiškų mokyklų ar pavardžių rašybos problemų sprendimo, tačiau tai negali reikšti, kad pasmerkiame save šaltajam karui. Ir su Ukraina, ir su Lietuva reikia nusiteikti ilgam keliui“, – kalbėjo B. Komorovskis.

DELFI primena, kad Lietuvos lenkų tautinės mažumos atstovai neliko patenkinti dvišalės darbo grupės veiklos rezultatais. Paskelbta „parengtis streikui“, lenkų moksleivių tėvai žada savo atžalų nebeleisti į mokyklas. Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius tokius ultimatumus vadina vaikų interesų aukojimu vardan politinių ambicijų.

www.delfi.lt

Lietuva - Lenkija , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra