B. Komorovskio vizito atgarsiai

Autorius: Data: 2012-04-30 , 16:33 Spausdinti

2012 m. balandžio 27 d. su Lenkijos lietuviais susitikęs kaimyninės šalies prezidentas Bronislovas Komorovskis (Bronisław Komorowski) teigė suprantantis tautiečių problemas, bet užsiminė, jog daug kas priklausys nuo rudenį Lietuvoje vyksiančių Seimo rinkimų rezultatų.

Tokius įspūdžius iš susitikimo su Lenkijos vadovu DELFI perteikė Lenkijos lietuvių draugijos pirmininkas Algirdas Vaicekauskas.

„Mes išsakėme savo problemas. Įteikėme raštu. Išdėstėme savo problemas dėl švietimo finansavimo, dėl Berznyko paminklo, atkreipėme dėmesį, kad Lenkijoje yra nacionalistinės nuotaikos lietuvių atžvilgiu, kad radikalėja tos nuotaikos, ypač Seinuose. Pabrėžėme, kad esame įkaitais politikos tarp Lietuvos ir Lenkijos. Kokį gavome atsakymą? Prezidentas išreiškė nuomonę, kad dalies problemų sprendimui jis yra linkęs pritarti, bet dalis problemų bus sprendžiamos po rinkimų Lietuvoje“, – kalbėjo A. Vaicekauskas.

Pasak jo, susidarė įspūdis, kad tokia B. Komorovskio nuostata prieštarauja oficialiai Varšuvos pozicijai, kad tautinių mažumų klausimai nuo politinių reikalų kitoje šalyje yra atsieti.

„Pabrėžė, kad priklausys nuo to, kokią valdžią Lietuva išsirinks. Tai ir mūsų problemos bus tada sprendžiamos – mes taip supratome“, – tęsė Lenkijos lietuvių draugijos vadovas.

Jis teigė kiek nusivylęs tokia B. Komorovskio pozicija. „Galvojome, kad bus susitelkta į lietuvių problemas. Kad prezidentas susidomėjo mūsų klausimais“, – sakė pašnekovas.

Anot jo, B. Komorovskis savo susitikimu su lietuvių bendruomene norėjo parodyti gerbiantis Lenkijos lietuvius ir laukiantis tokios pat Lietuvos politikų pagarbos lenkų tautinei mažumai.

„Bet vis dėlto mūsų padėtis priklausys nuo to, kas Lietuvoje laimės rinkimus. Tą ir pasako – kad esame įkaitais, ir ateity gal būsime“, – reziumavo A. Vaicekauskas.

Lenkijos prezidentas Punske:

http://punskas.pl/?p=16713

J. E. Lenkijos Respublikos Prezidentui:

http://punskas.pl/?p=16717

Seinų - Punsko kraštas , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra