B. Jelcinui – aukščiausias Lietuvos apdovanojimas

Autorius: Data: 2012-08-27 , 14:55 Spausdinti

Pirmadienis, 2012 m. rugpjūčio 27 d. (Vilnius).

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė buvusiam Rusijos Federacijos Prezidentui Borisui Jelcinui skirtą valstybinį apdovanojimą įteikė jo našlei Nainai Jelcinai. B. Jelcinas po mirties apdovanotas Vyčio Kryžiaus ordino Didžiuoju kryžiumi už asmeninį indėlį įtvirtinant Lietuvos valstybingumą ir plėtojant Lietuvos ir Rusijos Federacijos tarpvalstybinius santykius.

Šalies vadovė pabrėžė, jog Borisas Jelcinas skatino demokratinius pokyčius Rusijoje, kurie keitė žmonių mąstymą ir atvėrė duris tarptautiniam Baltijos valstybių pripažinimui.

„Iš sovietinės praeities besivaduodama naujoji demokratėjanti Rusija sugebėjo objektyviai įvertinti istoriją ir pripažinti Baltijos šalių nepriklausomybės siekį. Ji tai padarė Boriso Jelcino asmenyje. Lietuva yra dėkinga tuometinei Rusijai“, – sakė Prezidentė.

Valstybės vadovės teigimu, Borisas Jelcinas įkūnijo Rusijos pasirinkimą eiti demokratijos ir laisvės keliu, gerbti tautų apsisprendimo teisę. Ryžtingai palaikęs Lietuvą Sausio 13-ąją ir pasmerkęs karinės jėgos naudojimą, B. Jelcinas buvo tvirtas Lietuvos nepriklausomybės rėmėjas.

1991 m. liepos 29 d. Borisas Jelcinas pasirašė Lietuvos ir Rusijos tarpvalstybinių santykių pagrindų sutartį, kuria pripažinta suvereni Lietuvos valstybė ir įsipareigota kurti dvišalius santykius draugystės, geros kaimynystės, lygiateisiškumo ir abipusės naudos principais pagal visuotinai pripažintas tarptautinės teisės normas.

Boriso Jelcino indėlis buvo lemiantis išvedant SSRS kariuomenę iš Lietuvos bei 1997 m. pasirašant sutartį dėl Lietuvos ir Rusijos valstybinės sienos.

Vyčio Kryžiaus ordino Didysis kryžius yra vienas iš aukščiausių valstybinių apdovanojimų, kuris skiriamas Lietuvos ir užsienio valstybių vadovams bei piliečiams už ypatingus nuopelnus Lietuvos valstybei. Valstybinis apdovanojimas Borisui Jelcinui skirtas minint Lietuvos ir Rusijos santykių 20-metį.

Mindaugo Kulbio („Lietuvos rytas“) ir Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Voruta. – 2012, rug. 1, nr. 18 (756), p. 1, 5.

Daugiau informacijos:

http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/atsiimdama-rusijos-prezidentui-bjelcinui-skirta-ordina-nasle-ji-pabuciavo.d?id=59390573

Lietuva - Rusija , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra