Aviacijos bazėje Šiauliuose lankysis Danijos gynybos ministras

Autorius: Data: 2013-04-03 , 08:38 Spausdinti

Ketvirtadienį, 2013 m. balandžio 4 d., Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose lankysis Danijos gynybos ministras Nickas Haekkerupas (Nick Hækkerup) ir susitiks su krašto apsaugos ministru Juozu Oleku.

Lietuvos ir Danijos gynybos ministrai susitikimo metu aptars aktualius NATO klausimus: sąveikių pajėgų iniciatyvą (angl. Connected Forces Initiative, CFI), bendras pratybas, oro policijos misiją Baltijos šalyse ir bendradarbiavimo tarptautinėse operacijose perspektyvas. Susitikime taip pat bus kalbama apie dvišalį bendradarbiavimą, kurio didelę dalį apima Lietuvos mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ integracijos su Danijos kariuomenės divizija projektas LITBRIG.

Danijos gynybos ministras N. Haekkerupas Aviacijos bazėje Šiauliuose taip pat susitiks su NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdančiais Danijos kariais.

KOP Aviacijos bazėje Šiauliuose nuo šių metų sausio 2 d. NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdo Danijos karinių oro pajėgų kontingentas. Tai jau ketvirtas kartas, kuomet Danija siunčia savo karius ir naikintuvus patruliuoti Lietuvos, Latvijos ir Estijos oro erdvėje. Keturių mėnesių budėjimą dabar atlieka Skrydstrupo aviacijos bazės kariai su keturiais naikintuvais F-16.

Žiniasklaidos atstovų dėmesiui:

Žiniasklaidos atstovus, norinčius dalyvauti ir nušviesti Danijos gynybos ministro vizitą KOP Aviacijos bazėje (Lakūnų g. 3, Šiauliai), prašome iki balandžio 3 d. 17 val. registruotis tel. 8 41 592 151, mob. 8 662 29 889 arba el. paštu: arturas.laurinkus@mil.lt.

Žurnalistai, norintys fotografuoti ir filmuoti Danijos gynybos ministro sutikimo ceremoniją 11 val., kviečiami atvykti į Aviacijos bazę iki 10.30 val.

Žurnalistai, norintys užduoti klausimus Lietuvos ir Danijos gynybos ministrams KOP AB štabe 13.40 val., prašomi atvykti į Aviacijos bazę iki 13.15 val.

Danijos gynybos ministerijos nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra