Autentiškose dvaro erdvėse – šokio ir muzikos spektaklio „NA-MAI“ premjera

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Pažvelgti į pasaulį vidinio vaiko akimis šį savaitgalį, 2010 m. rugsėjo 10/12 d., kviečia jauni ir ambicingi spektaklio „NA-MAI“ kūrėjai. Šokio ir muzikos dermę jie ėmėsi kurti netradicinėse, tačiau originaliose ir autentiškose erdvėse – Aukštosios Fredos bei Žeimių dvaruose.
 
„Į žmogiškojo sąmoningumo temą pasinėriau dar statant naujosios operos projektą „Mitas konceptualiai“, sukurtą specialiai Šv. Jurgio bažnyčios erdvei Kaune. Tuo tarpu spektaklį „NA-MAI“ derinome prie dvaro rūmų aplinkos, išsaugojusios autentiškas architektūros detales – laiptus ir laiptų aikšteles. Spektaklyje jos virsta natūralia scenografija, kuria stilistinį savitumą ir autentiškumą, teikia užuominų apie vidinę žmogaus savastį“, – pasakojo projekto vadovė Audronė Molytė.
 
Kūrybines paieškas spektaklio komanda pradėjo gilindamasi į visiems aktualią „namų“ tematiką – saugumo, vidinės atsvaros, gyvybinės ir kūrybinės energijos šaltinį. Į vientisą siužetinį audinį susiliejančiose choreografinėse ir muzikinėse miniatiūrose atpažįstami įvairūs aspektai, keliantys asociacijas su namais, tyrinėjamos skirtingos namų sampratos dimensijos, žaidžiama asociacijomis ir prasmėmis.
 
„Namai – tai visą gyvenimą mus lydintys ir ypatingą prasmę turintys daiktai; tai prisiminimus ir jausmus keliantys kvapai; tai gyvenime atsikartojantis stebuklo ar paslapties išgyvenimo pojūtis; tai dar gyvas troškimas būti „nuogu“ – nebūtinai protingu, tačiau tikru; tai atpažįstamas pirmosios meilės patyrimas… Ir suvokimas, kad tai – dar ne tai… Galiausiai namai – tai susitikimas su pačiu savimi: tuo viską žinančiu, tik dažnai pamirštu savasties aspektu, kurio ieškome visą gyvenimą lyg tos buvimo namie gerumo būsenos“, – taip pagrindinę spektaklio mintį interpretuoja jo kūrėjai.
 
Projektą įgyvendinti susibūrė jauna ir ambicinga menininkų komanda. Choreografiją kuria Erika Vizbaraitė, specialiai šiam renginiui muziką rašo Rita Mačiliūnaitė, vokalo partiją atlieka solistė Nora Petročenko, šoka Agnė Ramanauskaitė, Paulius Tamolė, Erika Stundytė, Erika Vizbaraitė, violončele groja Giedrius Žukauskas. Kostiumų dailininkė – Rūta Biliūnaitė, projekto stilistika rūpinasi Kristina Žalnierukynaitė, idėjos autorė – Audronė Molytė.
 
Pagrindinės projekto repeticijos vyksta inovatyviems menininkams draugiškos Vilniaus Menų spaustuvės patalpose, o rugsėjo pradžioje Vilniuje parengta spektaklio medžiaga perkeliama į Aukštosios Fredos ir Žeimių dvarų erdves.
 
 
Šokio ir muzikos spektaklio NA-MAI premjera pristatoma:
 
rugsėjo 10 d. 20 val. Aukštosios Fredos dvare (Kauno Botanikos sode)
 
rugsėjo 12 d. 20 val. Žeimių dvare (Jonavos raj.)
 
www.lrytas.lt
 
Nuotraukoje: Projektą įgyvendinti susibūrė jauna ir ambicinga menininkų komanda

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra