Austrijos kancleris neketina atsiprašyti Lietuvos

Autorius: Data: 2011-07-22 , 16:35 Spausdinti

Austrijos federalinis kancleris Werneris Faymannas neketina atsiprašinėti Lietuvos dėl buvusio KGB karininko Michailo Golovatovo paleidimo.

Pasak jo, „Austrijoje nepriklausoma institucija priėmė nepriklausomą sprendimą“.

Negana to, jis primena, kad austrų teisingumo ministrė Beatrix Karl su Lietuvos kolegomis sutarė sudaryti dvišalę darbo grupę šiam atvejui ištirti, informuoja news.at.

„Mes neturime, ko slėpti. Kai pamatote, kaip buvo priimtas sprendimas, tuomet pradedate suprasti ir savo partnerį“, – sakė Austrijos kancleris.

Tačiau Žaliųjų partijos atstovas saugumo reikalams Peteris Pilzas Austrijos užsienio reikalų ministerijos generalinį sekretorių Johannesą Kyrle kaltina „meluojant“ M. Golovatovo paleidimo skandale.

Dabar, anot jo, reikia išsiaiškinti, ar M. Golovatovo paleidimas Vienos oro uoste 2011-ųjų liepos 14 d. nebuvo J. Kyrle „iniciatyva“.

„Tokiu atveju jis, man atrodo, yra vertas atsistatydinimo, – sako P. Pilzas. – Savo viešu paaiškinimu, kad esą nebuvo jokio rusų įsikišimo, užsienio reikalų ministerijos generalinis sekretorius gana atvirai melavo.“

P. Pilzas pažymi, kad tai „turės parlamentinių pasekmių“.

DELFI primena, kad Michailas Golovatovas, kuris praėjusią savaitę buvo sulaikytas Vienos oro uoste, išskirtiniame interviu „RIA Novosti“ papasakojo apie savo sulaikymo ir grąžinimo į Maskvą aplinkybes. Be kita ko, jis sakė:

„Su mūsų saugumo pareigūnu visą tą laiką išsėdėjome ant vienos lentos. Rusijos ambasadorius su mumis liko iki 5 val. ryto, nuolat susiskambindamas tai su Austrijos Respublikos prokuroru, tai su užsienio reikalų ministro pavaduotoju ir budinčia Vidaus reikalų ministerijos tarnyba. Jo kompetentingi veiksmai padėjo išlaikyti situacijos kontrolę.“

© fpf.pt nuotr.

www.delfi.lt

Nuotraukoje: W. Faymannas

Lietuva - Austrija , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra