Aukštaičiai išsirinko viktorinos lyderius
Autorius: Voruta Data: 2013-10-16 , 10:13 Spausdinti
2013 m. spalio 11 d. Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcijoje vyko viktorinos „Pažink saugomas teritorijas“ II-asis turas.
Viktorina, supažindinanti mokinius su Lietuvos saugomomis teritorijomis, šįmet startavo pirmąsyk. Žemaitijos nacionalinio parko direktoriaus Ramūno Lydžio pasiūlyta iniciatyva surengti „proto mūšį“ apie saugomas teritorijas sėkmingai įgavo pagreitį. Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM parašė viktorinos nuostatus ir kuravo visus tris viktorinos „Pažink Lietuvos saugomas teritorijas“ turus. I-asis turas vyko kiekvienoje saugomoje teritorijoje, II-asis buvo organizuotas regionuose, o III –asis vyks Vilniuje, į kurį suvažiuos geriausios Aukštaitijos, Dzūkijos, Mažosios Lietuvos, Suvalkijos ir Žemaitijos moksleivių komandos.
Aukštaitijos saugomų teritorijų atstovai susirinko į Palūšę. Nedidukė Direkcijos salė buvo pilnut pilnutėlė, nes šiame ture dalyvavo net 10 komandų po keturis mokinius, atstovaujančių Aukštaitijos nacionalinį bei Anykščių, Asvejos, Biržų, Gražutės, Krekenavos, Labanoro, Sartų, Sirvėtos, Žagarės regioninius parkus.
Nuo pat ryto Palūšėje šurmuliavęs gražus pulkas jaunų žmonių prieš viktoriną buvo puikiai nusiteikę, gražiai pasirengę pristatyti savo atstovaujamus parkus. Moksleiviai šiltai priėmė Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direktoriaus Eminuelio Leškevičiaus bei Saugomų teritorijų tarnybos Viešųjų ryšių skyriaus vedėjos Dianos Rakauskaitės (viktorinos komisijos pirmininkės) sveikinimus. Susipažino su burtų keliu iš mokyklų atstovų išrinkta komisija – Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos mokytoja Audrone Druteikiene, Saldutiškio pagrindinės mokyklos mokytoja Irena Bugailiškiene, Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos mokytoja Loreta Chaleckiene. Smagiai ir išradingai patys pristatė savo komandas bei išklausę reginio vedėjos – kultūrologės Sigutės Mudinienės viktorinos organizavimo tvarkos pristatymą, pasirengė rimtam „proto mūšiui“, kuris patikrino mokinių žinias apie nacionalinius bei regioninius parkus, žymiausias jų lankomas vietas, gamtos ir kultūros paminklus.
Viktorinos klausimynas buvo sudarytas iš visų dalyvių – parkų direkcijų parengtų klausimų, viso 10 klausimų, kurių atsakymams parengti ir užrašyti ant kortelės buvo skirtos 3 minutės. Po kiekvieno klausimo kortelės buvo surenkamos ir perduodamos komisijai. Viktorinai pasibaigus komisija liko skaičiuoti balų, o belaukiant rezultatų, dalyviai vyr. specialistės Dainoros Liškauskaitės buvo pakviesti į Aukštaitijos nacionalinio parko lankytojų centro ekspoziciją plačiau susipažinti Aukštaitijos nacionalinio parko gamtos ir kultūros vertybėmis.
Komisijos svarstymai ilgai neužtruko, viktorinos lyderiai buvo ryškūs. Anykščių regioninį parką atstovaujanti Anykščių A. Vienuolio gimnazijos komanda buvo labai stipriai pasiruošusi ir surinko 11 balų iš keturiolikos galimų. Jiems ir teks garbė atstovauti jau ne tik Anykščių regioninį parką, bet ir visą Aukštaitijos regioną trečiajame viktorinos ture jau spalio 30 d. vyksiantį Vilniuje.
Palinkėję sėkmės nugalėtojams, renginio organizatoriai visoms komandoms įteikė atminimo dovanas ir visus pakvietė, paragavus ant laužo ugnies išvirtos košės, dar pakeliauti po Aukštaitijos nacionalinį parką ir gyvai susipažinti, su teoriškai jau pažintais besiruošiant viktorinai, žymiausiais lankomais objektais.
Aukštaitijos nacionalinio parko direkcijos archyvo nuotr.
Nuotraukoje: Viktorinoje „Pažink saugomas teritorijas“ dalyvavo Aukštaitijos mokyklų atstovai
Komentarai
Naujienos
-
Pastatas, buvęs cerkve, ginklų bei maisto sandėliu ir vėl tapęs bažnyčia
-
Juozas Maceika. Lietuvių būklė Lenkijos Respublikoje 1935–1938 metais
-
Lietuvą pasiekė penktoji skiepų nuo COVID-19 siunta – 14040 vakcinos dozių
-
FIXUS Mobilis konsultuos kultūros paveldo savininkus dėl pastatų priežiūros
-
„Antrojo pasaulinio karo mitai ir tiesa“ – tai ilgus dešimtmečius Sovietų Sąjungoje ir dabartinėje Rusijoje puoselėto „Didžiojo Tėvynės karo“ mito nuvainikavimas
Lietuva
-
Juozas Maceika. Lietuvių būklė Lenkijos Respublikoje 1935–1938 metais
-
Česlovas Iškauskas. Kas griauna Laisvės pamatus?
-
Lietuvą pasiekė penktoji skiepų nuo COVID-19 siunta – 14040 vakcinos dozių
-
Krašto apsaugos savanorių pajėgos mini 30-ąsias įkūrimo metines
-
Visa informacija apie COVID-19 vakcinas – tinklalapyje Koronastop.lt
Istorija
-
Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininkas V. Landsbergis: „Lietuvai teko sava istorinė misija – sulaužyti apgaulės ir smurto doktriną“
-
Istorija, kaip ir mados, sukasi ratu
-
Sufražizmo judėjimas Lietuvoje pirmaisiais Nepriklausomybės metais
-
Aldona Vasiliauskienė. Strazdelis archyviniuose dokumentuose
-
Žmogus, atsisakęs būti Lietuvos diktatoriumi (video)
Kultūra
-
Lenkijoje pasirodė Lietuvai skirto žurnalo „Herito“ numeris
-
Pastatas, buvęs cerkve, ginklų bei maisto sandėliu ir vėl tapęs bažnyčia
-
Juozas Maceika. Lietuvių būklė Lenkijos Respublikoje 1935–1938 metais
-
FIXUS Mobilis konsultuos kultūros paveldo savininkus dėl pastatų priežiūros
-
„Antrojo pasaulinio karo mitai ir tiesa“ – tai ilgus dešimtmečius Sovietų Sąjungoje ir dabartinėje Rusijoje puoselėto „Didžiojo Tėvynės karo“ mito nuvainikavimas
Nuomonės, diskusijos, komentarai
-
Česlovas Iškauskas. Kas griauna Laisvės pamatus?
-
Stasys Ignatavičius. Prof. Liudo Vailionio 135-osioms gimimo metinėms
-
Česlovas Iškauskas. Sausio 13-oji: savas šovė į savą…
-
Liutgarda Čepienė. Apie Teresės Butaitės-Plisienės knygą ,,Sunkiausia nugalėti save“
-
Napaleonas Kitkauskas: „Pastatai turi savo istorijas, o mums svarbu išsaugoti tiesą“
Religija
-
Šiemet bus pažymimi Kardinolo Vincento Sladkevičiaus metai
-
Prof. Libertas Klimka. Tautos žadintojui kun. Jonui Katelei – 190
-
Virginija Elena Bortkevičienė, Juozas Prasauskas. Valančius ir Kaunas
-
Marija Kaupaitė gali tapti pirmąja Lietuvoje gimusia šventąja
-
Prelatas Edmundas J. Putrimas: „Brangūs broliai ir seserys Kristuje, Su šventomis Kalėdomis!“
Renginiai
-
Lygiai prieš šimtą metų buvo įkurtas pirmasis Lietuvos valstybės archyvas. Archyvų metų atidarymas
-
Kviečiame dalyvauti virtualiame žaidime „Trys karaliai atkeliavo-visas svietas uždainavo“
-
Susipažinkite su tarmėmis iš arčiau moksliniame seminare „Lietuvių kalbos tarmynas: idėja, turinys ir realizacijos galimybės“
-
Dr. Dalios Kiseliūnaitės el. knygos „Klaipėdos krašto toponimai. Istorinis ir etimologinis registras“ pristatymas
-
Kovo 11-osios Lietuva muziejuose