Aukštaičiai išsirinko viktorinos lyderius

Autorius: Data: 2013-10-16 , 10:13 Spausdinti

2013 m. spalio 11 d. Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcijoje vyko viktorinos „Pažink saugomas teritorijas“ II-asis turas.

Viktorina, supažindinanti mokinius su Lietuvos saugomomis teritorijomis, šįmet startavo pirmąsyk. Žemaitijos nacionalinio parko direktoriaus Ramūno Lydžio pasiūlyta iniciatyva surengti „proto mūšį“ apie saugomas teritorijas sėkmingai įgavo pagreitį. Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM parašė viktorinos nuostatus ir kuravo visus tris viktorinos „Pažink Lietuvos saugomas teritorijas“ turus. I-asis turas vyko kiekvienoje saugomoje teritorijoje, II-asis buvo organizuotas regionuose, o III –asis vyks Vilniuje, į kurį suvažiuos geriausios Aukštaitijos, Dzūkijos, Mažosios Lietuvos, Suvalkijos ir Žemaitijos moksleivių komandos.

Aukštaitijos saugomų teritorijų atstovai susirinko į Palūšę. Nedidukė Direkcijos salė buvo pilnut pilnutėlė, nes šiame ture dalyvavo net 10 komandų po keturis mokinius, atstovaujančių Aukštaitijos nacionalinį bei Anykščių, Asvejos, Biržų, Gražutės, Krekenavos, Labanoro, Sartų, Sirvėtos, Žagarės regioninius parkus.

Nuo pat ryto Palūšėje šurmuliavęs gražus pulkas jaunų žmonių prieš viktoriną buvo puikiai nusiteikę, gražiai pasirengę pristatyti savo atstovaujamus parkus. Moksleiviai šiltai priėmė Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direktoriaus Eminuelio Leškevičiaus bei Saugomų teritorijų tarnybos Viešųjų ryšių skyriaus vedėjos Dianos Rakauskaitės (viktorinos komisijos pirmininkės) sveikinimus. Susipažino su burtų keliu iš mokyklų atstovų išrinkta komisija – Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos mokytoja Audrone Druteikiene, Saldutiškio pagrindinės mokyklos mokytoja Irena Bugailiškiene, Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos mokytoja Loreta Chaleckiene. Smagiai ir išradingai patys pristatė savo komandas bei išklausę reginio vedėjos – kultūrologės Sigutės Mudinienės viktorinos organizavimo tvarkos pristatymą, pasirengė rimtam „proto mūšiui“, kuris patikrino mokinių žinias apie nacionalinius bei regioninius parkus, žymiausias jų lankomas vietas, gamtos ir kultūros paminklus.
Viktorinos klausimynas buvo sudarytas iš visų dalyvių – parkų direkcijų parengtų klausimų, viso 10 klausimų, kurių atsakymams parengti ir užrašyti ant kortelės buvo skirtos 3 minutės. Po kiekvieno klausimo kortelės buvo surenkamos ir perduodamos komisijai. Viktorinai pasibaigus komisija liko skaičiuoti balų, o belaukiant rezultatų, dalyviai vyr. specialistės Dainoros Liškauskaitės buvo pakviesti į Aukštaitijos nacionalinio parko lankytojų centro ekspoziciją plačiau susipažinti Aukštaitijos nacionalinio parko gamtos ir kultūros vertybėmis.
Komisijos svarstymai ilgai neužtruko, viktorinos lyderiai buvo ryškūs. Anykščių regioninį parką atstovaujanti Anykščių A. Vienuolio gimnazijos komanda buvo labai stipriai pasiruošusi ir surinko 11 balų iš keturiolikos galimų. Jiems ir teks garbė atstovauti jau ne tik Anykščių regioninį parką, bet ir visą Aukštaitijos regioną trečiajame viktorinos ture jau spalio 30 d. vyksiantį Vilniuje.

Palinkėję sėkmės nugalėtojams, renginio organizatoriai visoms komandoms įteikė atminimo dovanas ir visus pakvietė, paragavus ant laužo ugnies išvirtos košės, dar pakeliauti po Aukštaitijos nacionalinį parką ir gyvai susipažinti, su teoriškai jau pažintais besiruošiant viktorinai, žymiausiais lankomais objektais.

Aukštaitijos nacionalinio parko direkcijos archyvo nuotr.

www.vstt.lt

Nuotraukoje: Viktorinoje „Pažink saugomas teritorijas“ dalyvavo Aukštaitijos mokyklų atstovai

Parkai , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra