Aukštadvaryje Napoleono Ordos kūriniai

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

2008 metų kovo 7 dieną Aukštadvario regioninio parko lankytojų centre įvyko garsaus XIX a. dailininko, kompozitoriaus, poeto Adomo Mickevičiaus bendražygio Napoleono Ordos Senosios Lietuvos pilių bei dvarų tapybos darbų parodos pristatymas.
Lankytojus pasitiko Aukštadvario vidurinės mokyklos merginų vokalinis ansamblis, vadovaujamas muzikos mokytojos Aldonos Stankevičienės, atliko dainas apie Lietuvą ir Aukštadvarį.
Pristatyti parodos atvyko klubo ,,Prūsa“ pirmininkė Milda Janiūnaitė, kuri įdomiai papasakojo apie Napoleono Ordos gyvenimą, jo kūrybą. Tai – didis žmogus, kuris tapybos mokėsi pas garsųjį prancūzų peizažistą P. Žerarą, o muzikos ir mokė kompozitorius F. Šopenas. Bendravo su kompozitoriais F. Listu, G. Berliozu ir Dž. Rosiniu. Jo sukurti fortepioninės ir vokalinės muzikos kūriniai skambėjo Prancūzijos, Lenkijos, Rusijos bei Vokietijos scenose. Napoleonas Orda paliko daugiau nei 1000 darbų, kuriuose užfiksavo Lietuvos, Baltarusijos ir Lenkijos nykstančias istorines vietas: pilis, garsių to laikotarpio menininkų ir istorikų gimtines, rūmus bei dvarus. Jo nuveikti darbai yra žinomi visoje Europoje.
Į renginį susirinko moksleiviai, mokytojai, vyresniojo amžiaus žmonės, kurie įdėmiai išklausę pasakojimą apie Napoleono Ordos gyvenimą, apžvelgė jo tapybos darbų parodą.
Aukštadvario regioninio parko direktorius Vaclovas Plegevičius pasveikino moteris su tarptautine moterų solidarumo diena ir padėkojo gerb. M. Janiūnaitei už vertingą parodą.
Aukštadvario seniūnė Jadvyga Dzencevičienė taip dėkoja istorinio klubo ,,Prūsa“ pirmininkei ir Aukštadvario regioninio parko direktoriui V. Plegevičiui už surengtą bei pristatytą parodą. Aukštadvario bendruomenės pirmininkė Regina Budrevičienė pasidžiaugė, kad lankytojų centras ne tik priima lankytojus, bet ir tampa kultūros centru.

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra