„Auksiniai scenos kryžiai“ – tiesiogiai per LRT Kultūrą ir LRT.lt

Autorius: Data: 2015-03-27, 09:51 Spausdinti

lrt.lt

Penktadienį, minint tarptautinę Teatro dieną, tradiciškai bus pagerbti ir apdovanoti geriausi Lietuvos teatro menininkai. Kultūros ministerijos įsteigtos Profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijos ir atminimo ženklai – „Auksiniai scenos kryžiai“ ir Boriso Dauguviečio auskaras – šiemet bus teikiami Kauno valstybinio muzikinio teatro scenoje.

„Auksinių scenos kryžių“ iškilmes penktadienį nuo 18.30 val. tiesiogiai transliuos televizijos kanalas LRT Kultūra ir portalas LRT.lt. Vedėjai – aktoriai Viktorija Streiča ir Ramūnas Šimukauskas.

Kultūros ministerijos ekspertų komisija paskelbė pretendentus šiose nominacijose: 

1. Režisierius

Artūras Areima už spektaklių „Kartu“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras) ir „Ričardas II: Post factum“ (VšĮ Teatras „Mens publica“ / Vytauto Didžiojo universiteto teatras / VšĮ Artūro Areimos teatras) režisūrą;

Eimuntas Nekrošius už spektaklio „Jobo knyga“ (VšĮ Teatras „Meno fortas“) režisūrą;

Jonas Vaitkus už spektaklių „Karalius Lyras“ (Lietuvos rusų dramos teatras) ir „Nebylys“ (kartu su Tomu Jašinsku, Valstybinis Šiaulių dramos teatras) režisūrą;

Gintaras Varnas už operos „Kornetas“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras) ir dramos spektaklio „Biografija: vaidinimas“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras) režisūrą.

2. Scenografija ir kostiumai

Gintaras Makarevičius už scenografiją spektakliams „Biografija: vaidinimas“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras) ir „Nebylys“ (Valstybinis Šiaulių dramos teatras);

Medilė Šiaulytytė už scenografiją operai „Kornetas“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras);

Artūras Šimonis už scenografiją ir kostiumus (kartu su Vilija Šuklyte) operai vaikams „Makaronų opera“ (Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras).

3. Kompozitorius

Ernestas Kaušylas, Miša Skalskis už muziką ir jos atlikimą spektaklyje „Kosmosas+“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras);

Kipras Mašanauskas už muziką miuziklui „Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės legenda“ (VšĮ Anželikos Cholinos šokio teatras);

Onutė Narbutaitė už muziką operai „Kornetas“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras).

4. Aktorė (pagrindinis vaidmuo)

Agnė Ramanauskaitė už Jekaterinos vaidmenį dramos spektaklyje „Šokis Delhi“ (VšĮ Teatras „Mens publica) ir vaidmenis šokio spektaklyje vaikams „Maži stebuklai“ (Šokio teatras „Dansema“);

Agnė Šataitė už Severiutės vaidmenį spektaklyje „Dėdės ir dėdienės“ ir Serafimos Iljiničnos vaidmenį spektaklyje „Savižudis“ (Valstybinis Vilniaus mažasis teatras);

Eglė Špokaitė už Antuanetės vaidmenį spektaklyje  „Biografija: vaidinimas“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras) ir Karalienės Izabelės vaidmenį spektaklyje „Ričardas II: Post factum“ (VšĮ Teatras „Mens publica“ / Vytauto Didžiojo universiteto teatras / VšĮ Artūro Areimos teatras).

5. Aktorė (nepagrindinis vaidmuo)

Jūratė Onaitytė už Motinos vaidmenį spektaklyje „Aušros pažadas“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras) ir Alinos Pavlovnos vaidmenį spektaklyje „Šokis Delhi“ (VšĮ Teatras „Mens publica“);

Danguolė Petraitytė už Dėdienės vaidmenį spektaklyje „Nebylys“ (Valstybinis Šiaulių dramos teatras);

Vilma Raubaitė už vaidmenis spektaklyje „Dr. Faustas“ (VšĮ Teatras „Cezario grupė“) ir Kesonijos vaidmenį spektaklyje „Kaligula“ (Teatro judėjimas „No Theatre“).

6. Aktorius (pagrindinis vaidmuo)

Vytautas Anužis už Karaliaus Lyro vaidmenį spektaklyje „Karalius Lyras“ (Lietuvos rusų dramos teatras);

Dainius Svobonas už Kiurmano vaidmenį spektaklyje „Biografija: vaidinimas“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras);

Remigijus Vilkaitis už Jobo vaidmenį spektaklyje „Jobo knyga“ (VšĮ Teatras „Meno fortas“).

7. Aktorius (nepagrindinis vaidmuo)

Viačeslav Lukjanov už Glosterio sūnaus Edgaro vaidmenį spektaklyje „Karalius Lyras“ (Lietuvos rusų dramos teatras);

Kęstutis Macijauskas už Tėvo vaidmenį spektaklyje „Paprastos beprotybės istorijos“ (Klaipėdos dramos teatras);

Tomas Rinkūnas už Kalabuškino vaidmenį spektaklyje „Savižudis“ (Valstybinis Vilniaus mažasis teatras) ir Vasios komunisto vaidmenį spektaklyje „Kartu“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras).

8. Operos solistas / solistė

Joana Gedmintaitė už Rozinos vaidmenį operoje „Sevilijos kirpėjas“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras);

Asmik Grigorian už Leonoros vaidmenį operoje „Trubadūras“ (VšĮ Vilniaus miesto opera / Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras);

Arūnas Malikėnas už Tėvo vaidmenį operoje „Jonas ir Greta“ (VšĮ Vilniaus miesto opera / Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras);

Jovita Vaškevičiūtė už Markizo, Grafienės vaidmenis operoje „Kornetas“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras), Azučenos vaidmenį operoje „Trubadūras“ ir Motinos vaidmenį operoje „Jonas ir Greta“ (VšĮ Vilniaus miesto opera / Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras).

9. Operetė ir miuziklas

Solistas Raimondas Baranauskas už Aristido vaidmenį operetėje „Balius Savojoje“, Edmono Danteso ir Abato Farijos vaidmenis miuzikle „Grafas Montekristas“ (Kauno valstybinis muzikinis teatras);

Dirigentas Jonas Janulevičius už operetės „Balius Savojoje“ ir miuziklo „Grafas Montekristas“ muzikinės dalies parengimą; už Paulio Abrahamo operetės „Balius Savojoje“ partitūros orkestruotę (Kauno valstybinis muzikinis teatras);

Solistė Ingrida Kažemėkaitė už Deizės Parker vaidmenį operetėje „Balius Savojoje“ ir Valentinos vaidmenį miuzikle „Grafas Montekristas“ (Kauno valstybinis muzikinis teatras);

10. Baleto solistas / solistė

Anastasija Čumakova už Mari vaidmenį balete „Spragtukas“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras);

Kristina Gudžiūnaitė už Mari vaidmenį balete „Spragtukas“ ir Gerdos vaidmenį balete „Sniego karalienė“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras);

Genadij Žukovskij už Princo vaidmenį balete „Spragtukas“ ir Kajaus vaidmenį balete „Sniego karalienė“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras).

11. Šokio menas

Gotautė Kalmatavičiūtė už vaidmenis šokio spektakliuose „Padaryk iš manęs jungiklį“ ir „Apollo“ (Kauno šokio teatras „Aura“);

Ema Nedobežkina už vaidmenis šokio spektakliuose „Padaryk iš manęs jungiklį“ ir „Apollo“ (Kauno šokio teatras „Aura“);

Mantas Stabačinskas, Marius Pinigis už šokio spektaklio „ID: D&G“ choreografiją ir atlikimą.

12. Teatras vaikams ir jaunimui

Engelberto Humperdincko operos „Jonas ir Greta“ (VšĮ Vilniaus miesto opera / Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras) statytojai

Spektaklio „Kosmosas+“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras) kūrybinė grupė

Spektaklio „Makaronų opera“ (Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras) kūrybinė grupė

13. Lėlių ir objektų teatras

Spektaklio „Akmuo vanduo geluonis“ (Multikultūros kūrėjų asociacija „Agnus OK“ / Klaipėdos jaunimo teatras) kūrybinė grupė

Spektaklio „Smėlio žmogus“ (Vilniaus teatras „Lėlė“) kūrybinė grupė

Spektaklio „Žiogas Zigmas Žalgirio mūšyje“ (Kauno valstybinis lėlių teatras) kūrybinė grupė

14. Jaunasis menininkas

Rimas Sakalauskas už vaizdo projekcijas spektakliui „Kartu“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras) ir operai „Kornetas“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras);

Vainius Sodeika už Karaliaus Ričardo II vaidmenį spektaklyje „Ričardas II: Post factum“ (VšĮ „Mens publica“ / Vytauto Didžiojo universiteto teatras / VšĮ Artūro Areimos teatras), Žadano vaidmenį spektaklyje „Kartu“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras) ir vaidmenis spektaklyje „Barikados“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras);

Režisierius Gediminas Šeduikis ir dirigentas Ričardas Šumila už Engelberto Humperdincko operos „Jonas ir Greta“ pastatymą (VšĮ Vilniaus miesto opera / Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras).

15. Nacionalinė dramaturgija / lietuvių autoriaus kūrinio pastatymas

Spektaklio „Barikados“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras) kūrėjai: dramaturgai Jānis Balodis, Goda Dapšytė; režisierius Valters Sīlis;

Mindaugas Nastaravičius už pjeses „Demokratija“ ir „Man netinka tavo kostiumas“;

Spektaklis „Nebylys“ pagal Juozą Tumą-Vaižgantą, režisierius-statytojas Jonas Vaitkus, režisierius Tomas Jašinskas (Valstybinis Šiaulių dramos teatras).

Lietuvos teatrų spektaklius vertino teatrologų komisija: Rasa Vasinauskaitė, Jurgita Staniškytė, Vlada Kalpokaitė, Andrius Jevsejevas, muzikologės Audronė Žiūraitytė ir Veronika Janatjeva (komisijos pirmininkė), šokio kritikė Ingrida Gerbutavičiūtė, dailėtyrininkė Raimonda Bitinaitė-Širvinskienė ir kultūros žurnalistas, teatro apžvalgininkas Julijus Lozoraitis.

Iš viso komisija įvertino 28 profesionalių teatrų pateiktus pasiūlymus, 2 – kūrybinių sąjungų ir 15 pasiūlymų, gautų iš fizinių asmenų. Pristatyti premijoms buvo 72 spektaklių kūrėjai ir atlikėjai.

Kultūra , , ,



Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra