Atveriamas „Langas į Šanchajų“

Autorius: Data: 2011-10-14 , 16:34 Spausdinti

2011 m. spalio 19 d. 16 val. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje (Parodų salė, II a., Trakų g. 10, Vilnius) vyks projekto „Langas į Šanchajų“ renginys, kurio metu Kinijos ambasados Lietuvoje atstovai, svečiai iš Šanchajaus atidarys ir padovanos bibliotekai Kinijos autorių meninės fotografijos parodą „Šanchajaus portretas“ bei įteiks 400 vnt. aukštos meninės ir poligrafinės kokybės knygų, kurios atvers galimybes plačiau susipažinti su Kinija – reto grožio ir žavesio šalimi, jos istorija, tradicijomis, kalba, religija bei kultūra.

„Bibliotekos istorijoje tai – svarbus įvykis, leisiantis užmegzti tampresnius bendradarbiavimo su Šanchajaus biblioteka ryšius. Leidinių apie Kiniją ir kinų kalba Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka turėjo nedaug, todėl ši naujausių leidinių kolekcija yra didelė dovana visiems besimokantiems ir besidomintiems kinų kultūra“, – teigė Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos direktorius Petras Zurlys.

Dovanotų knygų kolekciją sudaro naujausi leidiniai apie Kinijos kultūrą ir meną, švietimą, istoriją, geografiją, turizmą, religiją, mokslą anglų, vokiečių bei kinų kalbomis. Šanchajaus biblioteka vykdo tęstinį projektą „Langas į Šanchajų“ ir bendradarbiauja su 63 bibliotekomis iš įvairių pasaulio šalių. Į Vilniaus apskrities A. Mickevičiaus viešąją biblioteką atkeliavusi kinų autorių fotografijų paroda „Šanchajaus portretas“ bei dovanotos knygos bus eksponuojamos bibliotekos parodų salėje, skaityklose, abonemente. Kaip teigia Šanchajaus bibliotekos atstovai, knygas ir parodą jie nutarė dovanoti Vilniaus apskrities A. Mickevičiaus viešajai bibliotekai siekdami vilniečius ir Lietuvos gyventojus plačiau supažindinti su Kinijos istorija, filosofija, kultūra.

Šiuo metu Vilniaus apskrities A. Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje yra sukauptas 516,0 tūkst. vnt. dokumentų fondas, bibliotekoje per metus apsilanko daugiau kaip 200 tūkst. lankytojų, kurie gali skaityti leidinius įvairiose skaityklose arba skolintis juos į namus, naudotis nemokamu internetu, išskirtine filmų ir muzikos įrašų kolekcija, dalyvauti renginiuose, knygų sutiktuvėse ir kt.

Šiuo metu bibliotekoje daugiausiai dokumentų yra lietuvių kalba, rusų – 140, 9 tūkst., lenkų – 22,7 tūkst., vokiečių – 14,4 tūkst., prancūzų k. – 2,7 tūkst., virš 2,0 tūkst. leidinių yra kitomis kalbomis.

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios ir Šanchajaus bibliotekos bendradarbiavimas sustiprins informacijos apie skirtingas kultūras mainus, nuties bibliotekų bendravimo tiltus.

Aldona Jeleniauskienė, Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos atstovė viešiesiems ryšiams, tel.: 8 (5) 2622982, aldona.jeleniauskiene@amb.lt, Trakų g. 10, Vilnius, www.amb.lt

Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra