Atsinaujinimo diena Kaune „Apie šventąją komerciją“

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Kaune organizuojamos tradicinės Atsinaujinimo dienos šiuokart dėmesį skirs komercijos, pagalbos ir solidarumo temai. Katalikų bendruomenės „Gyvieji akmenys“ organizuojamas renginys 2010 m. spalio 17 d. („Park Inn“ Konferencijų salėse, K. Donelaičio g. 27) vadinsis „Apie šventąją komerciją“, praneša Krikščionybės žiniasklaidos tarnyba.
 
Pagrindinis Atsinaujinimo dienos pranešėjas kun. dr. Kęstutis Kėvalas. Jo tema vadinsis „Apie laisvąją rinką ir dovanos kultūrą“. Kunigas K. Kėvalas 1997 – 2001 m. mokėsi JAV, Baltimorėje. Šiuo metu yra Vytauto Didžiojo Teolgijos fakulteto prodekanas ir moralinės teologijos dėstytojas. 2008 m. Vytauto Didžiojo universitete kun. K. Kėvalas apgynė ketvirtą nuo fakulteto atsikūrimo Teologijos daktaro disertaciją tema: „Laisvosios ekonomikos šaltiniai ir tikslai pagal encikliką „Centesimus annus“. Tai tarpdisciplininis, sujungiantis teologijos ir ekonomikos mokslus darbas, kuriam vadovavo Dr. Samuelis Greggas iš Mičigano valstijos (JAV).
 
Atsinaujinimo dienos vedančioji mintis paimta iš popiežius Benedikto XVI enciklikos „Caritas in veritate“:
 
„Meilė tiesoje – caritas in veritate – yra didžiulis iššūkis Bažnyčiai didėjančios ir plintančios globalizacijos pasaulyje. Didelį pavojų mūsų laikais kelia tai, kad faktinės žmonių bei tautų tarpusavio priklausomybės nelydi jokia etinė sąžinės ir intelekto sąveika, iš kurios galėtų išnirti tikrai žmogiškas vystimasis. Tik proto ir tikėjimo apšviesta meile galima pasiekti vystimosi tikslus, turinčius žmogiškąją ir sužmoginančiąją vertę. Dalijimosi gėrybėmis bei ištekliais, iš kurio kyla autentiškas vystimasis, neįmanoma laiduoti vien technine pažanga ir išskaičiavimu paremtais santykiais, tai pasiekiama tik meile, blogį nugalinčia gerumu, ir atveriančia žmones sąžinės bei laisvės abipusiškumui“.
 
Renginio metu jaunimas pristatys muzikinę meditaciją – „Ateik, būk mano šviesa…“ pagal Motiną Teresę iš Kalkutos. Tarptautinio maisto politikos tyrimų instituto (IFPRI) duomenimis, pasaulyje nuo bado šiuo metu kenčia beveik milijardas žmonių. Suprantama, laisvosios rinkos, komercijos, skurdo, solidarumo temos yra aktualios ir Lietuvoje.
 
www.lrytas.lt
 
Nuotraukoje: Pagrindinis Atsinaujinimo dienos pranešėjas kun. dr. Kęstutis Kėvalas

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra