Atsarginės duomenų kopijos: priežastys, kodėl verta jas pasidaryti

Autorius: Data: 2019-02-05 , 08:11 Spausdinti

Atsarginės duomenų kopijos: priežastys, kodėl verta jas pasidaryti

PR

 

Prisiminimai yra svarbiausias mūsų turtas – tikriausiai ne vienas savo kompiuteryje saugo galybę įsimintinas akimirkas primenančios vaizdinės informacijos, kurios nesinorėtų prarasti. Dar blogesnė situacija tuomet, kai rizikuojama darbo ar verslo informacija. Blogiausias scenarijus gali išsipildyti kiekvienam, kuris neskiria dėmesio duomenų saugumui ir neturi atsarginės jų kopijos – jei ir Jūs patenkate į tokią kategoriją, šios priežastys privers susimąstyti.

 

Paprastas atkūrimas. Nei vienas iš mūsų nėra apsaugotas nuo didesnių ar mažesnių klaidų, todėl nieko stebėtino, jei vieną dieną atidarysite virusu apkrėstą elektroninį laišką ar negrįžtamai ištrinsite svarbią informaciją. Kas laukia tuomet, galite tik įsivaizduoti – teks sugaišti nemažai laiko, jog informaciją būtų galima susigrąžinti, tačiau taip padaryti pavyksta ne visuomet.

Tokių stresinių situacijų pavyks išvengti tik tiems, kurie iš anksto pasirūpins savo duomenų saugumu – pradingus vienam failui, jį iš karto galėsite pasiimti iš kitos vietos.

Pavyksta išvengti dvigubo darbo. Lietuviškos patarlės, mokančios, jog darbus reikia iš karto atlikti gerai, gali būti pritaikomos ir šioms dienoms – taip jau nutinka, jog kompiuteryje sukauptą informaciją prarandame pačiu svarbiausiu momentu.

Rašėte darbą studijoms ir nusprendėte jį į išorinę laikmeną persikelti kitą dieną, namuose darėte darbo užduotį ir ryte ją pabaigę ketinote atsiųsti sau į elektroninį paštą… Šie ir kiti panašūs atidėliojimai dažniausiai nulemia tolimesnes problemas ir dvigubą darbą – tikriausiai identiškai to paties parašyti nepavyks, o ką jau kalbėti apie sugaištą laiką ir blogas emocijas.

Paprastesnis archyvavimas. Išoriniai kietieji diskai ir kitos duomenų saugojimo priemonės gali padėti lengviau susigaudyti tarp turimos informacijos – tai ypač aktualu rečiau naudojamiems, tačiau ne mažiau vertingiems failams. Nors ne visa sukaupta informacija privalo likti Jūsų kompiuteryje, visgi, norint apsisaugoti visapusiškai, vis vien vertėtų ją laikyti keliose skirtingose talpyklose – tam tikrai neprireiks didelių investicijų. Išoriniai kietieji diskai, USB laikmenos ir kitos talpyklos gera kaina parduodamos Pigu.lt el. parduotuvėje.

Daugiau laisvos vietos kompiuteryje. Ne paslaptis, jog tiek stacionarūs, tiek ir nešiojamieji kompiuteriai turi ribotą atmintį, tad jeigu nuspręsite šiuose įrenginiuose laikyti visus savo praeities archyvus, ji netruks užsipildyti. Dėl to gali sumažėti Jūsų kompiuterio efektyvumas, o taip pat teks gerokai pagalvoti, kokias naujas programas į šį įrenginį verta parsisiųsti, o kurioms dar teks šiek tiek palaukti. Netrinkite brangios informacijos – nešiojamieji kompiuteriai tikrai nėra vienintelė vieta, kur ją galite laikyti.

Didėjantis kibernetinių išpuolių skaičius. Dažnai manoma, jog virusai ir kiti kibernetiniai išpuoliai mūsų nepalies, tačiau statistika byloja ką kitą – kiekvienais metais tokių atakų skaičius išauga keliais kartais, todėl nei šie, nei ateinantys metai nebus išimtis. Be to, tobulėjant technologijoms, vis sumanesni tampa ir virusų kūrėjai, todėl verčiau nerizikuoti ir jau dabar pasirūpinti savo duomenų saugumu.

Priežasčių, kodėl svarbu pasidaryti atsargines duomenų kopijas, būtų galima išvardinti ir daugiau – šį sąrašą smarkiai galėtų praplėsti tie, kuriems jau teko susidurti su tokia situacija. Tad jeigu nesinori patekti tarp tokių išrinktųjų, pagalvokite, koks informacijos talpinimo būdas Jums būtų patogiausias – dabar galima surasti ne vieną veiksmingą išeitį!

Naujienos Reklama/Skelbimai ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra