Atsakas mitingui prie Seimo – „tvarkiečių“ mitingas prie Vilniaus rajono savivaldybės

Autorius: Data: 2011-09-21 , 16:02 Spausdinti

Atsakas mitingui prie Seimo – „tvarkiečių“ mitingas prie Vilniaus rajono savivaldybės

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovai 2011 m. rugsėjo 19 d. kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybę, prašydami leidimo penktadienį, rugsėjo 23-čiąją, surengti mitingą prie Vilniaus rajono savivaldybės.

Pasak vieno iš šio mitingo iniciatorių, partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininko pirmojo pavaduotojo, opozicijos Seime lyderio Valentino Mazuronio, mitingo tikslas – atkreipti visų vilniečių bei rajono savivaldybės dėmesį į grėsmę, iškilusią lietuviškoms mokykloms Vilnijos krašte.

„Per daugelį metų atsitiko taip, kad iš keliolikos aplink Vilnių veikusių lietuviškų pradinių mokyklų šiandien liko tik keletas. Tačiau ir joms kyla grėsmė sulaukti tokio pat likimo. Pavyzdžiui, Vilniaus rajono Veriškių pradinei mokyklai. Manau, kad šioje situacijoje būtų logiška ir protinga, kad visų mokyklų reorganizacijos klausimai, ypač ten, kur gyvena keleto skirtingų tautybių valstybės piliečiai, reikia nagrinėti labai atidžiai ir visai nesvarbu, ar tai liečia lenkiškas, rusiškas ar lietuviškas mokyklas“, – sakė V. Mazuronis.

Politiko teigimu, gali atrodyti, kad Vilniaus rajono savivaldybės ketinimai vykdyti ugdymo įstaigų reorganizaciją reiškia ne ką kita, kaip pastangas lietuviškų mokyklų sąskaita stiprinti mokyklas, kuriose dėstoma lenkų kalba.

Manau, kad ir vienų, ir kitų mokyklų moksleiviams turi būti sudaromos vienodos ugdymo sąlygos. Privalome ieškoti būdų ir galimybių išsaugoti net ir mažiausias mokyklas, nežiūrint to, kuria kalba – lietuvių, lenkų ar rusų – jose dėstoma“, – sakė V. Mazuronis.

Partija „Tvarka ir teisingumas“

Nuotraukoje: V. Mazuronis

Lietuva - Lenkija , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra