Atrask ir pažink lietuvos saugomas teritorijas

Autorius: Data: 2011-11-14 , 10:59 Spausdinti

Baigėsi kelionių konkursas „Atrask ir pažink Lietuvos saugomas teritorijas“, kurį organizavo Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba ir žurnalas „Kelionės ir pramogos“. Konkurso metu buvo raginama keliauti po Lietuvos nacionalinius ir regioninius parkus bei aplankyti 50 įdomiausių vietų. Sulaukta daugiau kaip 3 000 nuotraukų, įdomių kelionių dienoraščių ir atsiliepimų. Baigiamasis konkurso renginys vyko 2011 m. lapkričio 12 d. Marcinkonyse.

Konkurse daugiausiai dalyvavo jaunos šeimos, pasiimdamos į pažintines gamtos keliones ir vaikus. Keturi mažieji keliautojai – vos sulaukę metukų ar dar jų neturintys, o vienas mažylis gimė, besitęsiant konkursui. Vyriausiajai kelionių dalyvei – 70 metų. Ekologinių kelionių mėgėjai ir tie, kurie pradėjo keliauti tik konkurso dėka, džiaugiasi per vasarą smagiai paplušėję ir tarsi iš naujo atradę Lietuvą.

„Aš keliauju, nes esu nenuorama. Puikus dalykas yra judėti, atrasti, pažinti Lietuvą. Man ji – vis iš naujo atrandama Žemė“,- rašė konkurso dalyvė Rita. Keliautojas Julius dienoraštyje pasakojo: ,,Jei ne konkursas, tai Sprūdės piliakalnį dar būčiau ne kartą pravažiavęs. Tikrai nuostabūs vaizdai atsiveria… Pakerėjo mane ir Sartų kraštas. Patiko pažintinis takas į Plynosios aukštapelkę. Negalvojau, kad Lietuvoje galima išvysti kažką panašaus, ką teko matyti Tolimuosiuose rytuose…“.

Konkurso organizatoriai turėjo tikslą paskatinti pažinti savo šalį, ne tik pro automobilio ar traukinio langą, bet ir aktyviai judant gamtoje, keliaujant dviračiu, baidarėmis, pėsčiomis. Buvo siūloma užsukti į naujai įrengtus Lankytojų centrus, žvalgytis nuo apžvalgos bokštų, aplankyti dar išlikusius etnografinius kaimus, atrasti gatvę – upę, dalyvauti augalų pažinimo seminare, Plukių žydėjimo šventėje ar Žagarės vyšnių festivalyje, patirti nepakartojamų emocijų bei netikėtų atradimų.

Konkurso „Atrask ir pažink Lietuvos saugomas teritorijas“ metu buvo siūloma aplankyti Lietuvos saugomas teritorijas (5 nacionalinius ir 30 regioninių parkų), kuriose keliautojams reikėjo fotoaparatu užfiksuoti kuo daugiau įdomių gamtos bei kultūros paveldo objektų, unikalių vietovių. Kuo daugiau lankytinų objektų, kuriuos siūlė konkurso organizatoriai, keliautojai aplankė – tuo daugiau taškų gavo. Maksimalų taškų skaičių, aplankius 50 lankytinų vietų, surinko 30 keliautojų.

Daugelyje pasaulio valstybių populiarėja ekologinis turizmas. Jis labiausiai sietinas su saugomomis teritorijomis – nacionaliniais ir regioniniais parkais. Būtent čia lankytojas gali kvėpuoti švariu oru, mėgautis ramybe, pamatyti gamtos ir kultūros vertybes. Jau ne vienerius metus Lietuvos saugomose teritorijose yra kuriama infrastruktūra, sudaranti galimybes keliautojams susipažinti su mūsų krašto įdomiais gamtos paveldo objektais, unikaliu kraštovaizdžiu, gausia biologine įvairove.

Lapkričio 12-ąją Dzūkijos nacionaliniame parke Marcinkonių etnografinėje sodyboje vyko baigiamasis pažintinių kelionių konkurso „Atrask ir pažink Lietuvos saugomas teritorijas“ renginys. Diplomais ir prizais buvo apdovanoti tie, kurie aplankė daugiausiai unikalių gamtos vietovių ir patyrė tėviškės pažinimo džiaugsmą.

Kontaktinis asmuo: Diana Rakauskaitė, Viešųjų ryšių specialistė, Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos, A. Juozapavičiaus g. 9, LT-09311, Vilnius; tel.: (5) 2709048

Nuotraukose:

1. Atrask ir pažink Lietuvos saugomas teritorijas“

2. Keliaujam dviračiais

3. Tytuvėnai. Panorama nuo apžvalgos bokšto

4. Metelių regioninis parkas. Prelomciškės piliakalnis

Parkai , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra