Atpažįstamas dailininko A. Pakalkos braižas

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Tapytojas Arvydas Pakalka sostinės senamiestyje įsikūrusioje Savicko paveikslų galerijoje atidarė parodą „Kraštovaizdžiai“. Ekspozicijoje akivaizdūs nauji kūrybos impulsai ir tas pats – savitas – dailininko braižas.
 
A. Pakalkos kūrybinėje sąskaitoje – daugiau kaip 30 personalinių, daugiau nei 200 grupinių parodų, apie 50 simpoziumų. Toks įspūdis, kad dailininkas turėtų tapyti nuo ryto iki vakaro ir be poilsio dienų. „Nevisiškai taip, bet kai turiu laisvo nuo pedagogikos laiko, kai galiu atitrūkti nuo kasdienės aplinkos ir buities, padarau daug“, – LŽ tvirtino 53 metų menininkas. Tai būna, kai tapytojas dalyvauja Lietuvos ir užsienio pleneruose, iškeliavęs pagyventi meno rezidencijose. M. K. Čiurlionio menų mokyklos pedagogas, leisdamas laiką su auklėtiniais per vasaros praktiką, irgi į rankas čiumpa pieštuką ar teptuką. A. Pakalka pasakojo, kad turi krūvą bloknotų su pripildytais lapeliais. Menininkas nupiešia eskizą, užrašo, koks koloritas, pasižymi nuotaiką. Taigi tie bloknotai – tarsi vaizdo dienoraščiai, kuriuos vartydamas gali sužinoti, kur jis buvo, ką matė ir veikė, apie ką mąstė.
 
Ar būna taip, kad A. Pakalka negalvotų apie dailę, o gal užmiega ir prabunda su mintimis apie kūrybą? „Tikriausiai toks yra kūrėjo gyvenimo būdas, – šypsojosi jis. – Galvoji arba apie paveikslus, arba apie meninę buitį – dažus, rėmelius, porėmius… Svarstai, kur galima būtų nuvažiuoti, ką pažiūrėti. O kai pamatai, bent eskizą padaryti.“
 
Vėliau eskizai virsta tapytais paveikslais, dažniausiai – peizažais. Tokie pastaraisiais metais sukurti darbai ir eksponuojami parodoje „Kraštovaizdžiai“.
 
A. Pakalkos tapybos braižas per ilgą kūrybos metą ne kartą keitėsi. „Kardinaliai, – patvirtino dailininkas. – Anksčiau paveikslai būdavo duslūs, tamsūs, liūdni, depresyvūs. O aplink tuo metu tvyrojo sovietinės ideologijos optimizmas. Kai laikai pasikeitė ir Lietuva atgavo nepriklausomybę, kai pamačiau pasaulio, mano darbuose atsirado kitokių spalvinių sąskambių.
 
Vis dėlto „pakalkiška“ stilistika paveiksluose išlieka ir autorių galima atpažinti. Kaip teigė menininkas, galima keisti koloritą, bet esmė lieka ta pati.
 
Per parodos „Kraštovaizdžiai“ atidarymą dailės kritikė Kristina Stančienė sakė, kad tie, kurie žino A. Pakalkos braižą, lanko jo parodas, yra pastebėję – šis menininkas nesustingsta, nesitenkina viena technika, nebijo kūrybinės kaitos, naujų impulsų.
 
Ritos Stankevičiūtės nuotr.
 
www.lzinios.lt
 
Nuotraukoje: Dailininkas A. Pakalka prie savo „pakalkiškų“ darbų

Sena Voruta



Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra