Atnaujintas ikiteisminis tyrimas dėl įvykių Turgelių bažnyčioje

Autorius: Data: 2018-10-30 , 12:59 Spausdinti

Atnaujintas ikiteisminis tyrimas dėl įvykių Turgelių bažnyčioje

Turgelių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia – Wikimedia Commons nuotr.

www.voruta.lt

Vilniaus apylinkės prokuratūroje aukštesniojo prokuroro sprendimu atnaujintas ikiteisminis tyrimas dėl galimo trukdymo atlikti religines apeigas ar religines iškilmes.

Atnaujinus ikiteisminį tyrimą, bus atliekamos papildomos asmenų, kurie gali žinoti kokių nors reikšmės ikiteisminiam tyrimui turinčių aplinkybių, apklausos, sulaukta atsakymų į išsiųstas užklausas.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas po to, kai š. m. rugpjūčio 15 d., minint Žolinės šventę, į Šalčininkų rajone Turgelių miestelyje esančią bažnyčią užėjo trys dvasininkais persirengę vyrai, kurie lenkų kalba pasakojo apie netrukus įvyksiantį renginį „Siemens“ arenoje, į pamaldas susirinkusiems tikintiesiems siūlė ir dalino suktines, taip galimai sutrikdydami religinės bendruomenės pamaldas.

Ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas nenustačius, kad buvo padaryta nusikalstama veika, numatyta Baudžiamojo kodekso 171 str. (Trukdymas atlikti religines apeigas ar religines iškilmes), tačiau konstatuota, kad reklaminės akcijos organizatoriams ir atlikėjams galėtų būti taikoma administracinė atsakomybė. Aukštesniajam prokurorui patikrinus nutarimą nutraukti ikiteisminio tyrimo teisėtumą ir pagrįstumą, buvo priimtas sprendimas tyrimą atnaujinti.

Teisėsauga , ,Post Your Comments

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra