Atnaujino europinės paramos mokėjimą Lietuvai

Autorius: Data: 2012-05-11 , 14:45 Spausdinti

Europos Komisija (EK) ketvirtadienį, 2012 m. gegužės 10 d., nutarė atnaujinti šių metų vasario 10-ąją sustabdytą daugiau nei 0,5 mlrd. litų europinės paramos išmokėjimą Lietuvai.

„Gegužės 10 dieną Europos Komisija išsiuntė laišką Lietuvos institucijoms, kuriame patvirtino, kad Lietuva ėmėsi reikiamų veiksmų, kad būtų patenkintos EK nustatytos sąlygos mokėjimams atnaujinti. EK išmokės Lietuvai 163 mln. eurų pagal pateiktus mokėjimų prašymus. Mokėjimai Lietuvai buvo laikinai sustabdyti šių metų vasario 10 dieną“, – BNS pranešė Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje spaudos skyriaus vadovas Giedrius Siudikas.

EK šių metų vasarį, nustačius pažeidimų, 2010 metais panaudojant maždaug 26 mln. litų iš 2,8 mlrd. litų paramos, laikinai sustabdė paramos Europos regioninės plėtros ir Sanglaudos fondų projektams išmokėjimą. Nebuvo apmokėtas paskutinis pernai gruodį pateiktas Lietuvos prašymas dėl 163 mln. eurų (562,8 mln. litų).

„Laikinas ES lėšų išmokėjimų Lietuvai sustabdymas nesutrikdė projektų įgyvendinimo – jie buvo finansuojami valstybės biudžeto lėšomis. Tačiau tai buvo rimtas signalas, kad visos ES paramą administruojančios institucijos turi glaudžiau bendradarbiauti, o kilus įtarimams dėl galimų projektų neatitikimų, operatyviai ir iki galo juos išsiaiškinti. Į klausimus, dėl kurių buvo atidėtas ES lėšų mokėjimas, buvo galima atsakyti ir tuo metu, kai Valstybės kontrolė dar tik rengė ataskaitą – taip būtume išvengę įvykusio nesusipratimo“, – pranešime spaudai sakė finansų ministrė Ingrida Šimonytė.

Valstybės kontrolė pastabų turėjo dėl Aplinkos, Socialinės apsaugos ir darbo, Sveikatos apsaugos, Švietimo ir mokslo bei Ūkio ministerijų administruojamų projektų.

Anot Finansų ministerijos, įgyvendinus rekomendacijas, iš projektų vykdytojų bus susigrąžinta apie 4,6 mln. litų netinkamų deklaruoti Europos Komisijai lėšų. Audito ataskaitoje Valstybės kontrolė buvo pateikusi pastebėjimus dėl 5,6 mln. litų, kurie galėjo būti susiję su galimai netinkamai projektų vykdytojų atliktomis projektų įgyvendinimo procedūromis. Susigrąžintos lėšos bus panaudotos kitiems projektams finansuoti.

Europos Komisija teigė, jog laikydamasi aukštų finansų audito ir kontrolės standartų ji nusprendė laikinai sustabdyti mokėjimus tam tikroms programoms Lietuvoje, nes klaidų jose lygis – 4,4 proc., o tai daugiau už leidžiamą 2 proc. lygį.

I. Šimonytė šiemet balandį teigė, kad Europos Komisija pasinaudojo „nevisiškai“ aprašytomis procedūromis – taip ji esą bando išspręsti savo mokėjimo problemas ir šiek tiek atitolinti mokėjimus Lietuvai. EK atstovai tai paneigė. Jų nuomone, tokie ministrės teiginiai yra klaidinantys ir neteisingi.

EK paprašė Lietuvos pateikti informaciją apie veiksmus padėčiai ištaisyti ir tokią informaciją gavo – naujausia informacija gauta balandžio 12 dieną.

Šarūno Mažeikos nuotr.

www.delfi.lt

Europos Komisija (EK) , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra