Atnaujinama infrastruktūra prie Lino verdenės šaltinio

Autorius: Data: 2011-05-09, 15:34 Spausdinti

Pradėti Lino verdenės šaltinio aplinkos tvarkymo ir pritaikymo lankymui darbai. Bus sutvarkyta šaltinio aplinka, įrengta transporto stovėjimo aikštelė. Bus nutiesti šaltinio link vedantys pėsčiųjų ir dviračių takai, pastatyti stovai dviračiams, įrengta laužavietė ir pavėsinė stovyklautojams.

Iš čia atsivers Lino verdenės ir Sėtikio ežero kraštovaizdis.  Atlikti darbai iš dalies finansuojami Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis, iš projekto „Saugomų teritorijų tvarkymas (I etapas)“.

Lino verdenė – tai šaltinis, kuris kunkuliuoja neišsenkančia versme pušynu apaugusios kalvos šlaito papėdėje. Šaltinio vandens baseinėlis – pasagos formos. Vanduo persilieja per akmeninės sienelės viršų ir trimis vagomis nuteka į Sėtikio ežerą. Lino verdenės šaltiniu bei jo aplinka prasideda saugomų gamtos ir kultūros objektų, unikalių kraštovaizdžių grandinė Sirvėtos regioniniame parke.

Šis respublikinės reikšmės gamtos paminklas yra svarbus tiek gamtiniu, tiek ir istoriniu bei mitologiniu požiūriu. Lino verdenės ir viso Sirvėtos regioninio parko teritorija  apipinta sakmėmis ir padavimais. Vietiniams gyventojams Lino verdenė nuo seno yra ypatinga ir netgi sakrali vieta. Netoli nuo įspūdingojo šaltinio stūkso Juodeliškės pilkapynas. Šaltinio vanduo naudojamas ne tik gėrimui, bet ir gydymui.

Jau šią vasarą keliautojai, atvykę į Sirvėtos regioninį parką, galės džiaugtis atsinaujinusia infrastuktūra prie Lino verdenės šaltinio. 

Nuotraukoje: Lino verdenės šaltinis

Parkai , , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra