Atminties ir pagarbos diena

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Lietuvos istori-joje daug svarbių datų: Sausio 13-oji, Vasario 16-oji, Kovo 11-oji, referendumas dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos, Sutartis dėl stojimo į Europos Sąjungą…
Šiandien išskirti norisi Vasario 16–ją . Dieną, kai prasidėjo Lietuvos kelias į naują gyvenimą. Dieną be kurios mes šiandien negalėtume matyti savo, gal dar ir ne visai puikios, tačiau geresnės materialinės padėties, didesnės žodžio laisvės. Akivaizdu, kad 1918 metų vasario 16–ją pradėtas kelias duoda vaisių. “Veikime kartu”, “Nusipelnėme gyventi geriau” – tai ne mano sugalvoti šūkiai, tačiau šiandien jie visai pateisinami, prisimenant ilgą tautos kelią, kuruo ėjome kartu. Gal jaunoje demokratinėje šalyje greičiau įvyksta politinis įvertinimas, o dažnai ir nuvertinimas. Gyvenimas tuo tarpu nesustoja, ir, jei pasikeičia požiūris, žiūrėk, atsiprašyti nėra ko arba net nėra kada. Tai rodo mūsų dinamišką judėjimą realybėje. Statistika tai patvirtina: šalies ekonominis augimas vienas iš geriausių, bedarbystė mažėja, materialinė padėtis taip pat keičiasi. Norisi, aišku, daugiau, bet nuosekliai, kad ir nesparčiai.
Politikavimo rezultatų ir kai kurių padarytų darbų tiesiog negalima nematyti. Prisiminkime: vidutinė senatvės pensija padidėjo ir toliau didėja, Seime patvirtintas pirmasis biudžetas, atsižvelgiant į lėšas , kurias perduos Lietuvai Europos Sąjunga. Sparčiai auga eksportas, kuris lenkia importo augimo tempus, o į Europos Sąjungą jau eksportuojama beveik pusė iš Lietuvos išvežamų gaminių. Realusis darbo užmokestis didėjo (ir toliau didės) visose darbo srityse tiek privačiame, tiek ir valstybiniame sektoriuje. Darbdaviams taip pat padaryta esminių nuolaidų – pelno mokestis įmonėms tapo vienu iš mažiausių Europoje. Na, o labiausiai nuo prabangos atskirtai žemdirbiškai veiklai ir jos paramai tiesioginių išmokų bus išmokėta dvigubai daugiau nei pasiūlė ES.
Aišku, kad dar ne viskas gerai ir daug darbų reikia padaryti. Pavyzdžiui, padidinti algas, senatvės pensijas. Sukeltas triukšmas dėl valstybinių pensijų skyrimo įvairiems asmenims paskatino mane socialinių reikalų ir darbo komitete agituoti kitus komiteto narius pritarti įstatymo projektui, kad valstybinę pensiją būtų galima skirti ir motinoms, užauginusioms 7 vaikus. Komitetas pritarė. Dabar reikia Seimo posėdžio metu įtikinti kitus Seimo narius.
Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas bus kritikuojamas ar giriamas ir po  gegužės 1–sios, nes Europos Sąjunga socialinės politikos klausimus palieka spręsti kiekvienai šaliai individualiai. Todėl ir Kovo 11–sios akto signatarams (kurie, beje, buvo pritilę, kai svarstėme rentos įstatymą) linkėčiau neaštrinti nepriklausomybės klausimo stojant į ES, o savo patirtimi prisidėti, kad ES skiriamos lėšos būtų efektyviai panaudotos. O šių lėšų yra daug – apie trečdalis Europos Sąjungos biudžeto. Jos numatytos struktūriniams fondams siekiant suvienodinti regionų ekonominio ir socialinio išvystymo skirtumus. Šie pinigai gali būti panaudoti regioninės plėtros, socialinių klausimų, žemės ūkio valdymo, žuvininkystės srityse.
Suprantama, kad Lietuvos galimybės Europos Sąjungos sudėtyje nėra begalinės. Ten turėsime Europos Komisijos narį, Teisingumo teismo teisėją, Pirmos instancijos teismo teisėją, Audito rūmų narį, 9 atstovus Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitete bei 9 atstovus Regionų komitete. Europos Parlamente bus tik trylika šalies atstovų.
Tačiau pastarųjų keturiolikos metų pasiekimai niekam neleidžia abejoti mūsų atkaklumu ir pasiekimais. Visi norime, kad būtų  geriau. Esu įsitikinęs, kad taip ir bus.

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra