Atminimo vakaras, skirtas režisieriui J. V. Misevičiui

Autorius: Data: 2012-10-09 , 13:05 Spausdinti

Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus maloniai kviečia į atminimo vakarą, skirtą režisieriui Jonui Vytautui Misevičiui (1943-2009) ir dokumentinio filmo „Bresto getas“ (1995) peržiūrą.

Renginys vyks 2012 m. spalio 12 d., penktadienį, 16.30 val. VVGŽM Tolerancijos centre (Naugarduko g. 10/2, Vilnius)

Filmas lietuvių kalba. Trukmė: 36 min.

Jonas Vytautas Misevičius – televizijos ir dokumentinių filmų režisierius, filosofas, literatas, daugelio filmų scenarijų kūrėjas, televizijos programų autorius ir režisierius. J. V. Misevičiaus kūrybinis polėkis ir šiuolaikinės kultūros samprata padėjo jam įveikti ideologines sovietinės sistemos užkardas ir tapti kūrėju, sugebėjusiu kultūros sritį susieti su Andrejaus Sacharovo, akademiko Dmitrijaus Lichačiovo, Mstislavo Rostropovičiaus, poetų Davido Samoilovo, Andrejaus Voznesenskio ir kitų žinomų kūrėjų demokratinėmis ir žmogaus teisių gynimo idėjomis. Ilgą laiką dirbęs Maskvoje J. V. Misevičius palaikė glaudžius ryšius su Lietuvos kūrybine visuomene, tačiau iki šiol Lietuvoje jo kūryba nebuvo kiek plačiau žinoma.

Renginyje prisiminimais apie J. V. Misevičių pasidalins kartu dirbę aktoriai, bičiuliai ir šeimos nariai.

J. V. Misevičiaus režisuotame filme „Bresto getas“ pasakojama 1942 m. ant Bronsos kalno, Baltarusijoje, įvykusi tragedija. Iš 35 tūkstančių Bresto žydų liko gyvi tik devyniolika. Filmas 1995 m. buvo nominuotas „Oskaro“ apdovanojimui. Garsus amerikiečių kino režisierius, „Oskaro“ laimėtojas Stevenas Spielbergas apie šį filmą yra pasakęs, kad „tai geriausias pasaulyje sukurtas filmas apie Holokaustą“. Tais pačiais metais „Bresto getas“ laimėjo didįjį prizą tarptautiniame konkurse Bar‘95, tuometinėje Jugoslavijoje, taip pat apdovanojimus Izraelyje ir JAV.

J. V. Misevicius_lankstinukas

Kultūra , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra