Atminimo vakaras, skirtas chirurginės onkologijos pradininkui, gydytojui Petrui Norkūnui

Autorius: Data: 2017-10-25 , 08:12 Spausdinti

Atminimo vakaras, skirtas chirurginės onkologijos pradininkui, gydytojui Petrui Norkūnui

www.voruta.lt

Man labai pasisekė,
nes turėjau mėgstamą darbą, galėjau daug kam padėti.“
Prof. P. Norkūnas.

Maloniai kviečiame 2017 m. spalio 25 d. (trečiadienį) 16.00 val.
į iškilmingą minėjimą skirtą, profesoriaus chirurginės onkologijos pradininko gydytojo   Petro Norkūno 105-osios gimimo ir pirmosioms mirtiems metinėms paminėti.                     

Renginys vyks Lietuvos medicinos bibliotekoje (Kaštonų g. 7, Vilnius).

Atminimo vakaro metu bus pristatyta profesoriaus atsiminimų knyga „Vilniaus Lietuvių Inteligentų Gyvenimas Istorijos Kryžkelėje“.

                                   ——————————————————————————

Straipsnis skelbtas 2016 m. rugpjūčio 16 d. www.voruta.lt

Buvęs Vilniaus Vytauto Didžiojo  gimnazijos abiturientas Petras Norkūnas, žymus onkologas chirurgas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras, būdamas solidaus amžiaus, pristato savo atsiminimų knygą  „Vilniaus Lietuvių Inteligentų Gyvenimas Istorijos Kryžkelėje“. Šią knygą sudarė Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos (VVDG) socialinis pedagogas–žurnalistas Rimvydas Ginkus, spaudai rengė–Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos direktorė–matematikos mokytoja metodininkė Danutė Bronė Puchovičienė, gimnazistai: Laurynas Paškevičius, Ieva Gražytė, Adomas Vasiliauskas ir Vilniaus medicinos draugijos garbės prezidentė docentė mokslų daktarė Dalia Triponienė. Knygą recenzavo profesorius habililituotas mokslų daktaras Vytautas Jonas Triponis. Ši knyga yra paremta nuosekliu, nuoširdžiu profesoriaus Petro Norkūno pasakojimu, kurį užrašė Marija Nijolė. Knygą maketavo Neda Kostkienė, redagavo mokslų daktarė Aurelija Tamulionienė, išleido Lietuvių kalbos institutas(LKI). Knygos leidybą parėmė Nacionalinis vėžio institutas (NVI).

Knygoje profesorius Petras Norkūnas pasakoja savo mokinio akimis apie tuometį Vilnių, prisimena savo pirmuosius mokytojus, Vilniaus Arkivyskupą Mečislovą Reinį, „Lietuvių Švietimo draugiją Rytas“. Savo keliones pėsčiomis iš Vilniaus rajono Marijampolio kaimo į Vilnių, mokslą Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijoje, jos direktorių Marceliną Šikšnį, ir kitus to meto gimnazijos mokytojus. Lietuvos Tautos patriarchą daktarą Joną Basanavičių ir jo laidotuves, studijas ir sunkaus darbo pradžią medicinoje, savo kaip pradedančio gydytojo mokytojus, onkologijos kaip atskiros mokslo šakos kūrimąsi Lietuvoje ir kitus svarbius gyvenimo įvykius. Atsiminimų knygoje taip pat publikuojama profesoriaus Petro Norkūno mokinių mintys.

Profesorius Petras Norkūnas teigia: „Aš visada buvau ir esu optimistas. Tai padeda išsaugoti gerą nuotaiką. Niekada nesipykau su darbuotojais ir namiškiais, nevartojau alkoholio ir tabako, stengiausi padėti ligoniams ir bendradarbiams, niekada nesakydavau ne, ieškodavau išeities net ir beviltiškais atvejais. Amžių prailginti ir išsaugoti sveikatą galima vengiant žalingų įpročių ir ligų. Bet tiesą sakant manau, kad čia svarbiausią reikšmę turi genai.”/„Gyvenu karališkai. Man labai pasisekė, nes turėjau mėgstamą darbą, galėjau daug kam padėti.”

Knyga gausiai iliustruota  profesoriaus P. Norkūno asmeninio ir darbo laikotarpio nuotraukomis.


Sveikata , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra