Atminimo lenta ir nauja knyga Vladui Žukui

Autorius: Data: 2015-04-14 , 13:59 Spausdinti

Šį balandį sukanka 90 metų nuo Vilniaus universiteto profesoriaus knygotyrininko, meno kolekcininko Vlado Žuko (1925–2014) gimimo ir metai nuo jo mirties.

Balandžio 18 d. 15 val. ant Mokslininkų namų šoninio fasado (Lukiškių g. 1, Vilniuje) prof. V. Žuko atminimui bus atidengta atminimo lenta (skulptorius Marijonas Šlektavičius), o 16 val. galerijoje „Menų tiltas“ (Užupio g. 16) bus pasitikta ką tik išleista knyga „Vladas Žukas. Bibliografijos rodyklė, 1950‒2014″ ir įvyks Profesoriui skirta atsiminimų valandėlė.

Vilniaus universitete prof. V. Žukas dirbo 40 metų. Baigęs filologijos studijas, gyvenimą susiejo su naujais mūsų valstybės istorijoje bibliotekininkystės, bibliografijos ir informacijos mokslais. Išugdė porą tūkstančių šios srities specialistų, ėjo Bibliotekininkystės katedros vedėjo pareigas. V. Žukas buvo pirmasis, kuris Lietuvoje apgynė šių mokslų daktaro ir habilituoto daktaro disertacijas, parengė ir išleido 20 knygotyros ir bibliografijos mokslo veikalų, laisvės laikais parašė dešimt atsiminimų knygų. Didelė, kone visą mokslinės veiklos amžių rašyta monografija apie pirmtaką ‒ bibliografijos ir knygos istorijos tyrėją Vaclovą Biržišką „Gyvenimas knygai“ pasirodė 2012 m. Prof. V. Žukas buvo didelis lietuvių kalbos bei literatūros patriotas, paliko unikalią XX amžiaus Lietuvos ir pasaulio lietuvių tapybos ir grafikos kolekciją, kuri nesavanaudiškai dešimtmečius buvo atverta visiems, kurie peržengė jo šeimos namų slenkstį. Profesoriaus nuopelnai nacionalinei kultūrai buvo įvertinti Kalbos („Felicijos“) premija (2004).

Mokslininkų name prof. V. Žukas gyveno nuo 1952 m. iki mirties 2014 m.

Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultetas


 Virginijaus Benašo nuotr.

Jubiliejai , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra