Pagrindinis puslapis Sena Voruta Atleistieji patarėjai galės neduoti parodymų komisijai

Atleistieji patarėjai galės neduoti parodymų komisijai

LTV naujienų tarnybos laida „Panorama“ pranešė, kad Prezidento atleistas patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Remigijus Ačas, kaip ir kiti atleistieji patarėjai, neprivalės atsakyti į Seimo laikinosios komisijos klausimus. Tai numatyta įstatymuose. Prezidenūros atstovai neigia, jog patarėjų atleidimo prašymai taip greitai patenkinti būtent dėl to.

Pagal Seimo laikinųjų komisijų įstatymą atleistieji pareigūnai nebėra Valstybės tarnautojai jie tapo privačiais asmenimis ir į laikinąją Seimo komisiją atvykti neprivalo, nebent jie savo noru sutiktų duoti parodymus.

Seimo laikinosios komisijos vadovas A. Sakalas sako manąs, kad vis tik patarėjai bus suinteresuoti pateikti papildomos informacijos. Jei jie to daryti nenorės, pasak Sakalo, komisijos darbui nepakenks.

Kaip rašo dienraštis „Lietuvos rytas“, patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Remigijus Ačas, užsienio politikos patarėjas Alvydas Medalinskas, ekonominės ir socialinės politikos grupės vadovas Jonas Ragauskas bei atstovas spaudai Rosvaldas Gorbačiovas nuo pirmadienio nebedirbs Prezidentūroje. Tapę privačiais asmenimis jie neprivalo duoti parodymų laikinojoje Seimo komisijoje.

Viena iš pačių artimiausių R. Pakso bendražygių, vidaus politikos patarėja Dalia Kutraitė-Giedraitienė ir patarėja teisės klausimais Ona Buišienė trečiadienį taip pat įteikė atsistatydinimo pareiškimus, tačiau R. Paksas ketvirtadienį jų nepasirašė.

Manoma, kad artimiausiu metu pareiškimus parašys ir daugiau patarėjų.

„Savo sprendimą paskelbsiu pirmadienį, tačiau atsistatydinimo pareiškimas yra tik mano asmeninės valios išraiška“, – dienraščiui sakė O. Buišienė.

D. Kutraitė-Giedraitienė teigė, kad jos apsisprendimas „priklausys nuo kitų patarėjų žingsnių“.

A. Medalinskas atsistatydinimo pareiškimą R. Paksui įteikė ketvirtadienio rytą.

Jis apgailestavo, kad palieka prezidentą prieš planuojamus R. Pakso vizitus į Iraką, Ukrainą bei JAV. Tačiau pareiškė, kad dirbti Prezidentūroje lieka du geri užsienio politikos ekspertai – Eitvydas Bajarūnas ir Ričardas Šlepavičius.

„Mano komandos nariai yra labai stiprus. Aš jų paprašiau pasilikti Prezidentūroje“, – sakė A. Medalinskas.

Įteikęs R. Paksui atsistatydinimo pareiškimą, A. Medalinskas iškart išvyko iš Prezidentūros. Savaitgalį jis planuoja dalyvautui Novgorode, Rusijoje, vyksiančioje konferencijoje „Europos Sąjunga ir Rusija“.

A. Medalinskas dar spėjo paskutinį kartą išvykti už valdiškus pinigus – poilsinės komandiruotės išlaidas padengs Prezidentūra, rašo dienraštis.

Tuo tarpu R. Gorbačiovas dienraščiui teigė, kad prieš rašydamas pareiškimą, pasikalbėjęs su prezidentu.

Pasak jo, „tai yra sunkus išbandymas ne tik tiems, kurie jau išeina iš Prezidentūros, bet ir tiems, kurie čia dar pasiliks dirbti“.

R. Gorbačiovas ir A. Medalinskas BNS yra patvirtinę, kad neketina dirbti naujojoje prezidento komandoje.
Tuo tarpu artimas R. Pakso bendražygis, verslininkas iš Raseinių R. Ačas ketvirtadienį taip ir neišdrįso užeiti į Prezidentūrą. Jo atsistatydinimo pareiškimą prezidentui atnešė kitas žmogus.

Pasak dienraščio, R. Ačas nesijaučia dėl nieko kaltas.

„Man mesti kaltinimai kelia šypseną, aš esu visiškai teisus. Tų policijos komisarų, kuriuos ketvirtadienį apklausė Seimo laikinoji komisija, parodymai buvo neteisingi“, – teigė R. Ačas.

Paklaustas, ką ketina apskųsti teismui, buvęs patarėjas nacionalinio saugumo klausimais atsakė dar neapsisprendęs.

Prezidentūrą jau dvi savaites krečia skandalas dėl įtariamų kai kurių prezidento aplinkos atstovų ryšių su abejotinos reputacijos asmenimis ir organizacijomis.

Prezidentas R. Paksas praėjusį pirmadienį pranešė apie radikalią savo komandos reformą, atsiliepdamas į raginimus atsiriboti nuo kai kurių susikompromitavusių ar neradusių bendros kalbos su Vyriausybės nariais patarėjų.

Naujienos iš interneto