Atkurtai vėliavai kauniečiai šilką vežė iš Londono

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Šiais metais minint 89-ąsias Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejaus metines po metus trukusios rekonstrukcijos atidaryta reprezentacinė Didžioji salė ir jos centre esanti erdvė – Vytauto kapela.
 
Atidarant salę svarbiausiu įvykiu tapo atkurtos Lenkijos ir Lietuvos valdovo Augusto II karališkosios vėliavos pristatymas ir jos prikalimo ceremonija.
 
Saksonijos kurfiurstas Frydrichas Augustas 1697 – 1733 metais buvo Lenkijos karaliumi ir Lietuvos didžiuoju kunigaikščiu Augustu II. Muziejuje nuo šiol saugoma 1702 metais Respublikos kariuomenės mūšyje su Švedija dabartinėje Ukrainos teritorijoje prarastos vėliavos kopija.
 
Ją atkūrė tekstilininkė Bronė Neverdauskienė.
 
Vėliava yra 3,4 m pločio ir 2,7 m ilgio. Vienoje jos pusėje – lietuviškas Vytis, kitoje lenkiškas erelis ir saksų herbas.
 
Vėliavai tekstilininkė panaudojo 55 kv.m specifinio Londone įsigyto šantungu vadinamo šilko, iš kurio buvo kuriamos ir autentiškos ano meto vėliavos, 3 tūkst. m virvučių.
 
Tekstilininkė B. Neverdauskienė sakė, kad jai buvo svarbu atkurti istorinį laikotarpį, nes iki šiol to meto vėliavų kūrimo tradicijos nebuvo tyrinėtos. Jai ne kartą teko lankytis Švedijoje, kur saugomi mūšių metu užkariauti trofėjai.
 
XVIII amžiuje po pašventinimo vėliava prie koto būdavo prikalama 100 vinių. Atkurtąją vėliavą prie koto tvirtino jos autorė, buvę ir dabartiniai muziejaus darbuotojai.
 
Po rekonstrukcijos atidarytoje Didžiojoje muziejaus salėje pristatoma ir daugiau iki šiol nematytų vertybių. Pačiai salei taip pat sugražinta senoji architekto Vladimiro Dubeneckio suprojektuota spalva.
 
www.lrytas.lt
 
M. Patašiaus nuotr.
 
Nuotraukoje: Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejuje rekonstruotoje pagrindinėje Didžiojoje salėje eksponuojama atkurta XVIII amžiuje mūšiuose prarasta nuo originalo beveik nesiskirianti vėliava su lietuviškuoju Vyčiu

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra