Atkurtai Lietuvos krašto apsaugos sistemai – 22-eji

Autorius: Data: 2012-04-25 , 16:44 Spausdinti

Balandžio 25-oji žymi oficialią Lietuvos krašto apsaugos atkūrimo pradžią. Prieš 22-ejus metus, 1990 metų balandžio 25 dieną, prie Vyriausybės buvo įsteigtas Krašto apsaugos departamentas, kuriam pavedama suformuoti krašto apsaugos koncepciją ir sukurti krašto apsaugos sistemą.

Atkūrimo darbus teko pradėti nuo nulio, dirbti pavojingomis sąlygomis, kuomet okupacinės pajėgos grasino sunaikinti ir atgimstančią valstybę, ir besiformuojančią krašto apsaugą. Krašto apsaugos departamentui buvo pavesta gyvybiškai svarbi užduotis – perimti atsikuriančios valstybės sienų kontrolę, organizuoti krašto ir jo žmonių gynybą.

Sistemos kūrimas vyko ypač sparčiai. Per pirmuosius metus buvo įkurtas karinis-techninis sporto klubas, kuris turėjo rengti vyrus Lietuvos gynybai, sukurti septyni departamento skyriai Lietuvos regionuose, suformuotas Atskirasis apsaugos būrys, kuris ilgainiui buvo reformuotas į Motorizuotąją pėstininkų brigadą „Geležinis Vilkas“, įsteigti karininkų kursai, kurių pagrindu vėliau įkurta Puskarininkių mokykla, Pasienio apsaugos tarnyba. Vasarą pradėjo veikti trys savanorių rinktinės Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

1991 m. spalio mėnesį LR krašto apsaugos departamentas, kaip įvykdęs savo užduotį, Vyriausybės sprendimu buvo likviduotas, tą patį mėnesį įkurta Krašto apsaugos ministerija, kuri tęsia Krašto apsaugos departamento pradėtus darbus iki šiol.

1992 m. lapkričio 19 d. Lietuvos Aukščiausioji Taryba konstatavo, kad Lietuvos kariuomenė atkurta.

Luko Kalvaičio, Vytauto Milušausko, Alberto Daugirdo, Vytauto Milušausko, Kęstučio Dijoko, Eugenijaus Žygaičio nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra