Atidžiai tikrinamos visos į Lietuvą atkeliaujančios maisto produktų siuntos

Autorius: Data: 2011-06-01, 10:13 Spausdinti

Vos tik pasklidus informacijai apie Vokietijoje nustatytą pavojingą žarnyno infekcijos sukėlėją (E.coli bakterija), plintančią per užkrėstus agurkus, Lietuvos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) jau praėjusią savaitę ėmė aiškintis, ar į Lietuvą nepateko užkrėstų agurkų iš Ispanijos.

Reaguojama operatyviai

Tarnybos direktoriaus pavaduotojas Zenonas Stanevičius, praėjusią savaitę pažadėjęs atidžiai tikrinti, kad į Lietuvą nepatektų daržovių iš Ispanijos, šiandien patvirtino, kad vakar vakare AB „Rivona“, tiekianti maisto produktus UAB „Norfos mažmena“, įsivežė daržovių siuntą (agurkai, pomidorai, salotos), iš Ispanijos. Visa siunta sustabdyta, jos produkcija tiriama. Atsakymas iš laboratorijos turėtų būti gautas per 3–4 dienas, ir tik tuomet bus aišku, ką daryti su įsivežtu kroviniu – ar j į sunaikinti, ar galima tiekti į prekystalius.

Z.Stanevičius pažymėjo, kad maisto produktų siuntų iš Ispanijos balandžio mėnesį buvo įsivežęs prekybos tinklas „Maxima“, „Rimi“ ir „Iki“, tačiau „Maxima“ ir „Iki“ prekes iš šios siuntos jau pardavė. Daržovių likučių dar esama „Norfos“ prekybos tinkle. Direktoriaus pavaduotojas patikino, kad šiam prekybos tinklui rekomenduota likusias prekes išimti iš prekybos arba patikrinti jas dėl tinkamumo vartoti. Veterinarijos tarnyba nuolat tikrins, ar šios rekomendacijos laikomasi.

Z.Stanevičus pasidžiaugė, kad Lietuvoje daugiausia prekiaujama lenkiškais agurkais ir pomidorais. Žemės ūkio ministerija pažymi, kad maisto produktai atidžiai turi būti tikrinami net tik prekybos tinkluose, bet visose prekyvietėse ( turguose ir kt.).

Ministerija taip pat atkreipia dėmesį, kad žmonės nepirktų maisto produktų, pardavinėjamų pakelėse, nes tai nelegali ir neleistina prekyba. Šalies policija turėtų užtikrinti, kad tokiai prekybai nebūtų jokių sąlygų gyvuoti, o žmonės, rūpindamiesi savo sveikata, maisto produktų pakelėse neturėtų pirkti.

Infekcijos sukėlėjas sienų nepaiso

Z. Stanevičius paaiškino, kad dabar, kai Lietuva yra Europos Sąjungos narė, jokių sienų tarp valstybių nėra, prekės keliauja laisvai nuo Viduržemio iki Baltijos jūros. „Didžioji prekių dalis į Lietuvą atkeliauja iš Olandijos Roterdamo uosto ir Vokietijos – Hamburgo – uosto“, – pastebėjo Z. Stanevičius.

Tyrimų rezultatai – geri

Prekių siuntas pasirinktinai tikrina Veterinarijos ir maisto tarnyba, kuri yra atsakinga už į Lietuvą įvežamų ir šalies rinkoje parduodamų maisto produktų saugos ir kokybės kontrolę, taip pat Valstybinė augalų apsaugos tarnyba, kuri turi užtikrinti įvežamų, išvežamų ir rinkai tiekiamų vaisių bei daržovių rūšiavimo, pakavimo vietose ir didmeninėje prekyboje atitikties prekybos standartams kontrolę.

Iš viso šiuo metu iš rinkos atrinkti ir ištirti 9 mėginiai: agurkų, (kilmės šalis – Lietuva, Lenkija); pomidorų (kilmės šalis – Olandija); salotų (kilmės šalis – Ispanija, Olandija). Atliktų tyrimų rezultatai neigiami, maisto produktai – sveiki.

Be to tyrimams į Nacionalinį maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutą pristatyta dar 20 įvairių daržovių mėginių, kurių rezultatai turėtų būti paskelbti savaitės pabaigoje.

VMVT tęsia rinkos stebėseną ir laboratorinius tyrimus, apie kurių rezultatus nedelsiant informuos visuomenę.

Žemės ūkio ministerijoje artimiausiu metu rinksis Muitinės departamento, Valstybinės augalų apsaugos tarnybos, Veterinarijos ir maisto tarnybos, Mokesčių inspekcijos atsakingi pareigūnai tartis, kaip sustiprinti mobiliųjų tikrinimo grupių darbą, kontroliuojant maisto produktus.

Tuo tarpu vartotojai raginami atidžiau laikytis asmeninės higienos ir maisto ruošimo saugos reikalavimų – plauti rankas bei vaisius ir daržoves po tekančiu vandeniu, maisto produktus saugoti tinkamoje temperatūroje, geriau vartoti termiškai apdorotą maistą.

Žemės ūkio ministerijos informacija

Žemės ūkis , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra