Atiduok Tėvynei, ką privalai

Autorius: Data: 2017-05-01, 10:45 Spausdinti

Atiduok Tėvynei, ką privalai

www.voruta.lt

         Mes, Televizijos bokšto ir Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo gynėjai, Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos nariai, matydami, kad Lietuvos valstybė niekaip tinkamai nepagerbia daugiau nei 20 000 Lietuvos partizanų, savo gyvybes paaukojusių ant Lietuvos Laisvės aukuro, ėmėmės iniciatyvos ir nusprendėme tai padaryti patys, tikėdamiesi, kad  parems tikrieji Tėvynės patriotai, galbūt pagaliau prisidės ir Lietuvos valstybė.  Tam tikslui įkūrėme asociaciją ,,Tėvynės partizanų laisvės kovos įamžinimo sąjungą“.

          Šiai kilniai misijai mus įpareigojo neseniai Anapilin išėję partizanai: legendinis a. a. plk. Leonas Laurinskas-Liūtas, kuris 1979 metais pasirašė po ,,45-ių pabaltiečių memorandumu“ ir KGB tardomas bene vienintelis iš pasirašiusių dėl to nesigynė, pirmas 1988.06.14 viešai iškėlė trispalvę Vilniuje, o mums ginant Lietuvos Parlamentą 1991 metais, jis buvo vienintelis partizanas mūsų tarpe, tuo drąsindamas mus stovėti savo postuose iki galo, o jo pasakyti žodžiai: ,,Partizanas yra nepalaužiama tautos dalis…“, atidengiant pirmąjį paminklą Lietuvos partizanams Varniuose 1989 metais, yra nemarūs.

             Ir buvęs Lietuvos kariuomenės vyriausias kapelionas a.a. monsinjoras Alfonsas Svarinskas, įkvėptas Arlingtono kapinių JAV, kuriose palaidoti visi JAV kariai, žuvę visuose karuose, ties Vidukle planavo įkurti visų atrastų Lietuvos partizanų palaikų kapines. Bet niekas tos idėjos nepalaikė. Nes kai jis grįžo, didžioji dalis atrastų partizanų palaikų jau buvo perlaidoti. Kad jis buvo teisus, patvirtino laikas, kadangi dauguma Lietuvos partizanų žuvo jauni, nespėję sukurti šeimų, tai nėra kam jų kapus prižiūrėti ir jie yra apleisti. Deja, Lietuvos valstybė taip pat negerbia savo didvyrių, nors galėtų pasimokti iš Rusijos, kuri labai rūpestingai prižiūri savo karių kapus.

          Norėdami šią nusikalstamą neteisybę atitaisyti, mes, Lietuvos Parlamento gynėjai, nusprendėme Kryžkalnyje pastatyti paminklą visiems Lietuvos Laisvės kovotojams su nuolat veikiančia ekspozicija apie Lietuvoje vykusį partizaninį karą (karą po karo), siekdami ugdyti Lietuvos Respublikos piliečių pagarbą Lietuvos partizanams ir Lietuvos Respublikos kariuomenei, gilinti jų patriotiškumą ir tautiškumą.

      Paminklą turėtų sudaryti paminklinė grupė, kurią sudarytų 30 – 40 metrų aukščio obeliskas su paauksuotu ,,Vyčio kryžiumi“, matomu 20 km spinduliu siena su 20 000  simbolinių mažų ,,Vyčio kryžių“ su visų žuvusių Lietuvos partizanų pavardėmis po kiekvienu iš jų, taip labai akivaizdžiai parodant žūčių už Lietuvos laisvę mastą, nežinomo partizano kapas su amžinąją ugnimi ir originali skulptūrinė grupė ,,Partizanai žvalgyboje“.

       Kodėl ,,Vyčio kryžius“?  Visų pirma, ,,Vyčio kryžius“ buvo labai plačiai naudojamas Lietuvos kariuomenės tarpukaryje. Antra, Lietuvos partizanai savo suvažiavime 1949.02.16  ,,Vyčio kryžių“ patvirtino Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio ženklu, kur žalia spalva simbolizuoja Lietuvą, raudona – Lietuvos partizanų kraują, pralietą už Lietuvos laivę, juoda – neišvengiamą mirtį, nes 1949 metais partizanai jau žinojo savo likimą.

     Mes manome, kad galbūt užtenka gražiausias Lietuvos kalvas ir pakeles nusmaigstyti neveikiančiomis koplyčiomis, kryžiais ir giedoti ,,Marija, Marija….“, bet laikas, laisvės kovotojus pagerbti kovojančiais paminklais.

       Šiuo paminklu mes siekiame įprasminti ir įamžinti  Lietuvos partizanų – karžygių nemarios Laisvės kovos atminimą, skirtą ,,Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio“ Deklaracijos 70 – mečiui ir Lietuvos kariuomenės 100 – mečiui, paminėti.

              Paminklas, kaip informacinio karo ginklas, gina Lietuvos partizanų garbę kovoje su Rusijos  propaganda, juodinančia jų kovą, kartu kviečia lietuvių tautą budėti, bet kuriuo momentu būti pasiruošusia apginti Valstybę, Laisvę ir Nepriklausomybę. Tai pirmas valstybės lygmens paminklas Lietuvos partizanams, kurį remia Lietuvos kariuomenė.

               Paminklas puikiai derės su jau išaugusia koplyčia, su ja puikiai užpildys visą Kryžklanio kalno erdvę, taps patrauklus Lietuvos piliečiams ir turistams ir bus pastoviai lankomas, bet ne kartą per metus, kaip pavyzdžiui Rainių koplyčia.

               Kryžkalnis pasirinktas dėl palankios geografinės padėties ir todėl, kad Vakarų Lietuvos, tiksliau Raseinių krašto, partizanai Kęstutėnai Lietuvos partizanų sąjūdžiui vadovavo nuo 1947 metų. Kęstučio apygardoje buvo itin aukštas organizuotumo lygis, apygardos partizanų vadovybė vienijo Žemaitijos ir visos Lietuvos partizanus.

             Projektų apjungimui pritarė ir Lietuvos Respublikos Seimo Pasipriešinimo okupaciniams režimams dalyvių  ir  nuo okupacijų nukentėjusių asmenų teisių ir reikalų komisija.

Lietuviai, bene kiekvieno iš Jūsų giminėje yra žuvusių ar nukentėjusių už Tėvynės laisvę, todėl kviečiame prisidėti prie jų nemarios kovos įamžinimo!

             Paminklo Lietuvos partizanams statybą Kryžkalnyje Jūs galite paremti skirdami iki 2% gyventojų pajamų mokesčio, o taip pat į  „Tėvynės partizanų laisvės kovos įamžinimo sąjungos“ įm./k. 303472436 sąskaitą LT 47 7300 0101 4220 5090 pervesdami pinigus.

              Pervesdami pinigus būtinai nurodykite savo adresą, žuvusio giminaičio partizano vardą ir pavardę. Daugiau informacijos apie Sąjungą rasite:  www.kryzkalnispartizanai.lt   Pamėnkalnio g. 13, Vilnius LT-01114, info@kryzkalnispartizanai.lt, tel.:  + 37068774413

Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos valdybos narys,

Tėvynės partizanų laisvės kovos įamžinimo sąjungos valdybos pirmininkas

Antanas Kliunka

Nuomonės, diskusijos, komentaraiSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra