Atidengtas paminklas poetui K. Balmontui

Autorius: Data: 2011-05-13, 08:13 Spausdinti

2011 m. gegužės 12 d. sostinės Žvėryno mikrorajone atidengtas paminklas vienam iš iškiliausių ir originaliausių XIX a. pab. ir XX a. pradžios rusų poetų Konstantinui Balmontui.

Poetas simbolistas, rašęs rusų kalba, yra žinomas kaip lietuvių mitologijos, tautosakos ir istorijos interpretacijų kūrėjas, šiai temai skyręs keturias poezijos knygas: „Ugnies paukštė“, „Paukščiai ore“, „Jūros švytėjimas“ ir „Šiaurės pašvaistė“.

Užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis paminklo atidengimo ceremonijoje pažymėjo, kad svarbu nepamiršti ir tinkamai atminti kiekvieną asmenybę, kuri vienu ar kitu istorijos laikotarpiu prisidėjo prie lietuviškumo gynimo.

Visą gyvenimą savo lietuvišką kilmę pabrėždavęs ir daug Lietuvos kultūros sklaidos užsienyje labui nuveikęs K. Balmontas, anot ministro, savo iniciatyvomis prisidėjo prie Lietuvos valstybingumo pamatų įtvirtinimo.

Menininko susidomėjimą Lietuva skatino poetas ir diplomatas Jurgis Baltrušaitis.

K. Balmontas (1867–1942) vienas iš pirmųjų ėmėsi versti moderniąją lietuvių poeziją į rusų kalbą ir pristatė rusiškai skaitančiai auditorijai Maironio, Vydūno, Vinco Krėvės, Liudo Giros ir kitų autorių kūrybą. Tarptautinėje spaudoje poetas recenzavo lietuvių autorių knygas, aptarė lietuvių menininkų albumus, pristatė Lietuvoje išleistus žodynus.

A. Ažubalis padėkojo poeto atminimo įamžinimą inicijavusiam J. Baltrušaičio lietuvių ir rusų bendradarbiavimo labdaros ir paramos fondui.

www.lrt.lt

Lietuva - Rusija , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra