Atidengtas paminklas M. K. Čiurlionio krikštui atminti

Autorius: Data: 2011-09-19 , 10:56 Spausdinti

Salomėja PRANAITIENĖ

Minint žymaus kompozitoriaus ir dailininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 100-ąsias mirties metines, jo gimtinėje atidengtas paminklas menininko krikštui atminti.

Senosios Varėnos vargonininko šeimoje gimusio būsimojo tautos genijaus krikštą liudija išlikusios bažnyčios knygos.

„Iš tikro jis krikštytas čia, Senojoje Varėnoje, 1875 m. spalio 1 d. Kai kasėm koplytstulpiui pamatus, suradome tos pirmosios bažnyčios pamatus“, – sakė Senosios Varėnos bažnyčios klebonas Pranciškus Čivilis.

Spėjama, kad Mykolo vardą M. K. Čiurlionis gavo nuo Šventojo arkangelo Mykolo bažnyčios, kurioje jis krikštytas. Kaišiadorių vyskupijos ir kitų rėmėjų rūpesčiu iškilęs paminklas krikštui atminti – skrodžiantis dangų akmens monolitas su užrašu ant debesėlio.

„Nesinorėjo cituoti Čiurlionio kūrybos, paveikslų, bet jo mintys skraidė ant debesų“, – pasakojo skulptorius Mantas Paulauskas.

Sekmadienį, 2011 m. rugsėjo 18 d., Senojoje Varėnoje pirmą kartą skambėjo naujausia kompozitoriaus Vlado Švedo simfonija „In memoriam Mikalojui Konstantinui Čiurlioniui“.

„Pirmą kartą simfonija – vargonams, kadangi M. K. Čiurlionio šeimai ir jam pačiam vargonai buvo labai artimi. Aš pats varėniškis, ir man M. K. Čiurlionis labai artimas ir jo sesuo buvo mano profesorė“, – sakė kompozitorius V. Švedas.

M. K. Čiurlionio kūrinius atliko Kauno valstybinis choras, vadovaujamas Petro Bingelio.

Varėniškiai puoselėja didžiojo savo krašto menininko atminimą. Atkūrus Nepriklausomybę Senosios Varėnos bažnyčia pastatyta panaudojant M. K. Čiurlionio kūrybai artimus motyvus, o atvira varpinė primena paveikslo „Pavasario simfonija“ varpinę. Bažnyčios vitražuose – taip pat Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrinių motyvai.

LTV „Panorama“

Kęstučio Vanago/BFL nuotr.
© Baltijos fotografijos linija

www.bernardinai.lt

Nuotraukoje: Senosios Varėnos Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia, pastatyta 1994 m.

Religija , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra