Atidengta skulptūra kovotojams už laisvę ir išvykusiesiems

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2010 m. gruodžio 12 d., sekmadienį, Alytaus rajone, Simno miestelyje, buvo atidengta skulptūra, vaizduojanti motiną su prigludusiu vaiku.
 
Rekonstruotoje istorinėje Simno aikštėje iškilo žinomo skulptoriaus, Alytaus rajono garbės piliečio Antano Kmieliausko skulptūra – motina su prigludusiu vaiku, skirta išblaškytiems po pasaulį, išvykusiems, emigravusiems, partizanams, žuvusiems, nukankintiems, sušaudytiems, ištremtiems šio krašto vaikams.
 
Savivaldybei tai kainavo apie 80 tūkstančių litų.
 
Paminklo autorius – iš šio krašto kilęs tapytojas, grafikas, skulptorius A. Kmieliauskas, kuriam 1994-aisiais už Rainių kančių koplyčios freskas suteikta Nacionalinė premija.
 
„Gal ne tiek toje skulptūroje matosi, bet vis tiek tai bus atminimas tiems įvykiams. Man atrodo, kad visa Lietuva yra visų mūsų motina, ir kiekvienas atmins tuos sunkius pergyvenimus, kadangi akmuo gali šimtmečiais stovėti“, – sako skulptorius A. Kmieliauskas.
 
„Beveik prieš 20 metų Simne žmonėms gimė idėja turėti savo paminklą. Tačiau beveik visus tuos metus vyko diskusija, kam turi būti skirtas paminklas.
 
Nebuvo bendruomenėj sutariama, koks turėtų būti. Ir aš džiaugiuosi, kad po ilgų diskusijų motiną, laukiančią savo vaikų, priėmė labai šiltai ir labai savai“, – kalbėjo Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas.
 
Rekonstruoti Simno pagrindinei aikštei iš Europos Sąjungos regioninio plėtros fondo skirta daugiau nei 4 mln. litų. 
 
Kartu atnaujintas ir šalia aikštės esantis kultūros centras. Prieš pradedant rekonstrukcijos darbus, archeologai atliko tyrinėjimus ir surado vertingų istorinių radinių – molinių puodų šukių, papuoštų banguotąja keramika ir ornamentais.
 
Tai įrodo, kad keturioliktajame amžiuje šioje vietovėje jau gyveno žmonės. Taip pat rasti per Antrąjį pasaulinį karą žuvusių vokiečių karių palaikai.
 
LTV naujienų tarnyba

Sauliaus Žiūros (BFL) nuotr.

 
www.lrt.lt
 
Nuotraukoje: Autorius A. Kmieliauskas. Už jo atidengtoji skulptūra

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra