Atidaryta Vilniaus žydų viešoji biblioteka

Autorius: Data: 2011-12-19 , 09:17 Spausdinti

Sostinės Gedimino prospekte atidaryta Vilniaus žydų viešoji biblioteka.

2011 m. gruodžio 16 d. naujoji biblioteka buvo pristatyta pasaulio ir Lietuvos svečiams, o šeštadienį atvers duris plačiajai visuomenei.

Bibliotekos atidaryme dalyvavo svečiai iš JAV, Izraelio, Europos Parlamento, Seimo, Vyriausybės, Kultūros ir Užsienio reikalų ministerijų. Šia proga į Vilnių atvyko knygų kolekcininkas Wyman Brent.

Atvirų durų dieną, šeštadienį, gruodžio 17 d., visi norintys galėjo susipažinti su bibliotekos patalpomis, knygų kolekcija, fotografijų paroda, ekrane buvo rodoma Vilniaus žydų viešosios bibliotekos įkūrimo retrospektyva, buvo progos pabendrauti su šios bibliotekos įkūrimo iniciatoriais.

Bibliotekai pradžią davė privataus knygų kolekcininko, keliautojo ir humanisto iš Amerikos V. Brento iniciatyva į Vilnių atvežta ir Lietuvai perduota daugiau kaip 5 tūkstančių vertingų knygų kolekcija. Kolekciją sudaro žydų autorių ir autorių, rašančių apie judaizmą, knygos.

Visuomenei atviros žydų bibliotekos Vilniuje veikla, pasak steigėjų, sudarys galimybę atgaivinti žydų knygos kultūros ir bendruomenės bibliotekų tradicijas, sukurs viešąją erdvę, skatinančią pažinti sostinės kultūrinę įvairovę ir istoriją, taps kultūros centru, kuriame nuolat vyks parodos, renginiai, susitikimai, koncertai.

Vilniaus žydų viešoji biblioteka yra įsteigta kaip Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus bibliotekos struktūrinis padalinys.

www.lrt.lt

Žydai , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra