Atidaryta fotografijų paroda „Litvakų paveldas Baltarusijoje“

Autorius: Data: 2013-01-29 , 09:19 Spausdinti

Atidaryta fotografijų paroda „Litvakų paveldas Baltarusijoje“

Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas 2013 m. sausio 28 dieną Lietuvos žydų kultūros ir informacijos centre atidarė fotografijų parodą „Litvakų paveldas Baltarusijoje“, skirtą Tarptautinei Holokausto aukų atminimo dienai ir pabrėžė, kad būtina dėti visas pastangas tam, kad Holokausto tragedija niekada nepasikartotų.

„Šiandien esame kartu su Holokaustą išgyvenusiais Lietuvos žydais, liūdime kartu su litvakais, gyvenančiais Izraelyje, JAV, Argentinoje, Pietų Afrikoje, Australijoje ir daugelyje kaimyninių Europos šalių“, – teigė N. Germanas.

Pasak viceministro, geriausias pavyzdys mums visiems – žydus gelbėjusių Pasaulio tautų teisuolių žygdarbis, kurį šiais metais itin akcentuoja Jungtinės Tautos.

„Galime didžiuotis 831 Pasaulio teisuoliu iš Lietuvos, žydų gelbėtojais, kuriuos Lietuvos prezidentai apdovanojo Žūstančiųjų gelbėjimo kryžiais“, – sakė N. Germanas.

Viceministras pabrėžė, kad jaunoji karta saugo istorinę atmintį ir padeda puoselėti  žydų kultūros paveldą ne tik Lietuvoje, bet ir kaimyninėse šalyse, atskleisti po Holokausto nuniokotos Europos žydų kultūros išsaugojimo svarbą.

Paroda „Litvakų paveldas Baltarusijoje“ atspindi naujausius Lietuvos ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės žydų paveldo tyrimus, atliekamus pagal Lietuvos užsienio reikalų ministerijos finansuojamą Vystomojo bendradarbiavimo programą. Nuo 2006 metų pradėję inventorizuoti ir dokumentuoti buvusių sinagogų pastatus Baltarusijoje, Vilniaus dailės akademijos (VDA) ir Baltarusijos valstybinio universiteto  dėstytojai ir studentai siekia sukaupti ir palikti ateities kartoms tai, kas liko iš turtingo litvakų paveldo. Kaimyninių  šalių akademinę bendruomenę  bendram darbui subūrė Vilniaus žydų kultūros ir informacijos centras, projektui vadovauja VDA dėstytoja dr. Jūratė Markevičienė. Projektą pristatė VDA dėstytoja dr. Giedrė Mickūnaitė.

Lietuvos žydų kultūros ir informacijos centre vykusiame minėjime dalyvavo Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkės pareigas vykdanti Faina Kukliansky ir bendruomenės nariai, Lietuvos Vyriausybės ir kitų valstybės institucijų, visuomeninių organizacijų, Lietuvoje reziduojančių diplomatinių atstovybių atstovai, akademinės bendruomenės nariai. Minėjimo dalyviai apžiūrėjo „Maliną“ – buvusią žydų slėptuvę, jiems buvo pademonstruotas filmas „Štuthofas“.

Lietuvoje plačiai minima 2005 m. Jungtinių Tautų paskelbta Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena – sausio 27-oji. Valstybės institucijos, nevyriausybinės organizacijos, mokslo, švietimo ir kultūros įstaigos kartu su Lietuvos žydų bendruomene, Valstybiniu Vilniaus Gaono žydų muziejumi, Tarptautinės komisijos nacių ir sovietų nusikaltimams Lietuvoje tirti sekretoriatu, Tolerancijos centrais Vilniuje ir kitose šalies vietovėse, bendradarbiaudami su užsienio partneriais, surengė filmų peržiūras, koncertus, naujų knygų pristatymus, diskusijas istorinės atminties tema, etikos pamokas, studentų ir moksleivių darbų parodas ir kitus renginius, skirtus Tarptautinei Holokausto aukų atminimo dienai paminėti.

Urm.lt inform., wikipedia.org.nuotr.

Žydai , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra