Atidarymo ceremonija Pabradėje prasidėjo tarptautinės pratybos „Kardo kirtis 2013“

Autorius: Data: 2013-06-04 , 09:07 Spausdinti

2013 m. birželio 3 d. Lietuvos kariuomenės Pabradės poligone įvyko vienų iš didžiausių šiais metais tarptautinių pratybų „Kardo kirtis 2013“ atidarymo ceremonija. Ceremonijoje dalyvavo pratybų vadovybė: Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas brigados generolas Vilmantas Tamošaitis, Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika, kartu einantis pratybų direktoriaus pareigas, JAV Pensilvanijos valstijos nacionalinės gvardijos vadas generolas majoras Wesley‘us E. Craigas (Wesley E. Craig) ir jo pavaduotojas brigados generolas Wilburas Wolfas ( Wilbur Wolf) ir pratybų dalyviai.

Šios pratybos yra puikus ilgalaikio Lietuvos ir jos strateginės partnerės – Jungtinių Amerikos Valstijų karinio bendradarbiavimo pavyzdys. Su JAV parama mes kūrėme savo ginkluotąsias pajėgas, kartu treniruodamiesi įvairiose pratybose ir dalyvaudami tarptautinėse operacijose įgijome neįkainojamos patirties. Todėl tikiu, kad kaip partneriai ir sąjungininkai ir toliau dirbsime kartu petys į petį ir būsime pasiruošę bet kokiems iššūkiams“, – atidarymo ceremonijos metu į pratybų dalyvius kreipėsi vienas iš pratybų direktorių Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgų vadas gen. mjr. A. Leika.

Per 20 glaudaus JAV ir trijų Baltijos valstybių karinio bendradarbiavimo metų mes kartu treniravomės ir dalyvavome tarptautinėje misijoje Afganistane, ugdėme lyderius ir taip prisidėjome užtikrinant saugumą Europoje, JAV ir visame pasaulyje“, – atidarymo ceremonijoje sakė JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos valstijos vadas gen. mjr. Wesley E. Craigas. Šiemet sukanka 20 metų, kai bendradarbiauja Lietuvos kariuomenė ir Pensilvanijos nacionalinė gvardija, o pratybose „Kardo kirtis“ tradiciškai dalyvauja ir kariai iš Pensilvanijos.

Tarptautines pratybas „Kardo kirtis 2013“ Baltijos šalyse jau trečią kartą organizuoja JAV kariuomenė Europoje (angl. US Army Europe, USAREUR) ir Baltijos šalių ginkluotosios pajėgos. Keliose mokymo vietose Estijoje ir Lietuvoje bus tobulinamos brigados lygio štabų planavimo procedūros, o Latvijoje, Adaži poligone, vyks kuopos lygmens lauko taktinės pratybos, kuriose kartu treniruosis sausumos ir oro kariniai komponentai bei Specialiųjų operacijų pajėgų atstovai iš JAV, 3 Baltijos šalių ir Jungtinės Karalystės. Pratybose Estijoje taip pat vyks ir Šiaurės rytų daugianacionalinio korpuso vadavietės (angl. Multinational Corp North East, MNC NE) treniruotė.

Pratybų laikotarpiui be JAV atstovų į Lietuvą atvyko pratybų dalyviai ir stebėtojai iš Estijos, Jungtinės Karalystės, Latvijos, Lenkijos, Norvegijos ir Suomijos, o taip pat ir iš Lenkijoje dislokuoto NATO daugianacionalinio šiaurės rytų korpuso vadavietės. Bendras pratybų Lietuvoje dalyvių skaičius – daugiau nei 1 tūkst. karių, o visose trijose šalyse – daugiau nei 2 tūkstančiai.

Pratybų metu bus treniruojamasi planuoti ir vykdyti šalies gynybos operacijas. Dalyviai planuos ir vykdys gynybos, puolimo, ugnies paramos ir kitas karines operacijas.

***

Birželio 5 d., trečiadienį, Lietuvos kariuomenės Pabradės poligone vyks tarptautinių pratybų „Kardo kirtis 2013“ svečių diena.

Joje dalyvaus LR Seimo, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto atstovai, Krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės vadovybė, kitų ministerijų atstovai, užsienio šalių ambasadoriai, savivaldybių institucijų atstovai, pratybose dalyvaujančių šalių, NATO daugianacionalinio šiaurės rytų korpuso, JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos, kiti aukšti karininkai.

Renginio žiniasklaidos atstovams programa:

10.00 – atvykimas į Pabradės poligoną;

10.00–10.30 – kavos pertrauka, bendravimas su pratybų viešųjų ryšių specialistais

10.25 – svečių atvykimas

10.30-11.00 – pratybų pristatymas (palapinėje)

11.00-12.00 – pratybų vietų apžiūra:

– pratybose dalyvaujančių šalių vadavietė

– vadavietės užpuolimo inscenizacija (apšaudymas netiesiogine ugnimi, sužeistųjų evakuacija šarvuočiais, reorganizacija)

– ekspedicinės medicininės paramos vieneto pasirodymas

12.00-12.20 – galimybė pakalbinti pratybų svečius. 

Žiniasklaidos atstovus, norinčius dalyvauti renginyje, kviečiame registruotis iki antradienio, birželio 4 d., 16 val., el. pašto adresais: marius.varna@mil.lt ir vis@kam.lt, tel. 8 686 35 407, 85 2735 519, 8 687 90 765.

Registruojantis prašome nurodyti vardą, pavardę, atstovaujamą žiniasklaidos priemonę, telefono numerį ir el. pašto adresą.

Norinčius vykti į renginį su Krašto apsaugos ministerijos transportu, prašome tai nurodyti registruojantis (vietų skaičius ribotas). Nuo Krašto apsaugos ministerijos (Totorių g. 25/3) išvykstama birželio 5 d., 8.50 val.

Daugiau informacijos: Karinių pratybų „Kardo kirtis 2013“ viešųjų ryšių karininkas kapitonas Marius Varna, tel. 8 686 35 407

Fotogalerija

Linos Ambroževičiūtės nuotr.

www.kam.lt

Vyks tarptautinių pratybų „Kardo kirtis 2013“ Svečių ir žiniasklaidos diena

http://www.kam.lt/lt/naujienos_874/aktualijos_875/vyks_tarptautiniu_pratybu_kardo_kirtis_2013_sveciu_ir_ziniasklaidos_diena.html

Prezidentė stebės tarptautines pratybas „Kardo kirtis 2013“

http://www.lrp.lt/lt/spaudos_centras_392/pranesimai_spaudai/prezidente_stebes_tarptautines_pratybas_kardo_kirtis_2013.html

Kariuomenė , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra