Atidaromas Saugomų teritorijų Nacionalinis lankytojų centras

Autorius: Data: 2015-07-15 , 14:41 Spausdinti


VARTAI Į SAUGOMAS TERITORIJAS

Liepos 17 d. atidaromas Saugomų teritorijų Nacionalinis lankytojų centras (Antakalnio g. 25, Vilnius), kur lankytojams bus pateikta informacija apie Lietuvos bei užsienio saugomas teritorijas (nacionalinius ir regioninius parkus, rezervatus, draustinius, gamtos paminklus ir kt.). Nacionalinio lankytojų centro ekspozicijos tema — „Saugomos teritorijos. Kelionė gyvenimo ratu“, atspindinti gamtos ritmą ir cikliškumą.

 

Saugomų teritorijų Nacionalinio lankytojų centro tikslas – suteikti žinių apie saugomas teritorijas, kad žmonės suprastų ką ir kodėl reikia saugoti, kodėl gamtosauga civilizuotai žmonijai darosi vis svarbesnė. Svarbu, kad lankytojai susidomėtų nacionaliniais ir regioniniais parkais, saugomomis rūšimis, kraštovaizdžio ypatumais, kad norėtų patys atrasti mūsų krašto gamtos lobius.

Saugomų teritorijų Nacionalinis lankytojų centras įsikūrė Antakalnyje, viename iš Sapiegų rūmų komplekso pastatų. Gerokai apgriuvęs pastatas, statytas XIX a. pabaigoje, buvo prikeltas naujam gyvenimui, jame įrengta įdomi ekspozicija. Visi darbai buvo vykdomipagal projektą „Saugomų teritorijų tvarkymas“ ES struktūrinių fondų ir valstybės biudžeto lėšomis.

Ekspocija – ne tikįdomituriniu, bet irstebinantivizualiaissprendimais. Įėjęslankytojaspasijus tarsi gamtosapsuptyje: žolynai, paukščiai, žiogaiaplinkui, o užvertusgalvą – debesys.Galiįsivaizduoti, kadesipievojearmiške…

Kiekvienassvečiasgalėssusipažintisusaugomųteritorijųsistema, sukantsusiliečiančiuskrumpliaračius. Ne visižino, kadLietuvojeyra5 nacionaliniai, 30 regioniniųparkų, 3 valstybiniaigamtiniaiir 2 kultūriniairezervatai, apie 300 draustinių, daugiaukaip 500 valstybės saugomų gamtos paveldo objektų…

Išskirtinėnacionaliniųirregioniniųparkų, rezervatųvertėiliustruota ne tikvaizdais, bet irkonkrečiaisdaiktais. Galėsitepabuvotikinosalėje – šikšnosparniųbuveinėje,išgirstipaslaptingusgamtosgarsus. Lankytojamsturėtųpatiktilaboratorinisstalas – klaustukas, kurįvairiosgamtosmįslėsbuspaaiškintosfilmuotaissiužetais.

MažuosiuslankytojussudominsLietuvojesukurtasinteraktyvusžaidimasapiegervesirkormoranus. TerminaluosepateikiamainformacijaapiesaugomųteritorijųįdomybesirkeliavimogalimybespadėsatrastiypatingasLietuvosvietas.Kiekvienasekspozicijoslankytojas tapsaktyviudalyviu, galinčiuliesti, klausyti, pajausti…

Nacionalinio lankytojų centro ekspozicijos originaliam interjero dizainui tikrai nebus abejingų. Jos autorė – Skirmantė Vaitkevičiūtė (UAB „Ekspozicijų sistemos“), anksčiau pelniusi „Auksinės paletės“ apdovanojimą už Neries regioninio parko lankytojų centro interjerą.

Tikimasi, kad Saugomų teritorijų Nacionalinio lankytojų centras taps vartais į Lietuvos ir kitų šalių saugomas teritorijas,  po vienu stogu bus galima rasti žinių, susijusių su vertingiausiomis teritorijomis, išsirinkti gamtos maršrutus ir keliauti po turtingą gamtos vertybėmis mūsų kraštą.

Saugomų teritorijų Nacionalinio lankytojų centro ir ekspozicijos atidarymas – liepos 17d. 14 val.

Kontaktinis asmuo: Diana Rakauskaitė, Viešųjų ryšių skyriaus vedėja, Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos, Antakalnio g. 25, LT-10312, Vilnius; tel.: (5) 270 9048

Lietuva ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra