Atidaroma fotomenininko A. Šeštoko fotografijų paroda „Šviesos kaligrafija“

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2009 m. spalio 22 d, ketvirtadienį, 18 val. Fotografijos galerijoje (Tomo g. 7, Klaipėda) atidaroma klaipėdiečio fotomenininko Artūro Šeštoko fotografijų paroda „Šviesos kaligrafija“.

Tai 2003–2008 m. sukurtos nespalvotos lietuviško peizažo fotografijos, išryškinančios spontanišką, universalų ir kartu labai asmenišką autoriaus santykį su pasirinkta erdve.

 
A. Šeštokas – Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys nuo 1990 m., aktyviai dalyvaujantis ir rengiantis parodas, kuriose dažnai pasirodo nauju amplua, pateikia neįprastų vaizdų.
 
Atidaromoje parodoje autorius pristato gamtos motyvų, peizažų fragmentų kolekciją.
 
Gamta čia įvairialypė, dažnai mistinė, šį pojūtį dar labiau sustiprina pilki tonai. Švelnūs ir romantiški gamtos motyvai autoriui taip pat nėra svetimi. Jo užfiksuoti vaizdai siejasi su kartais šiuolaikinio žiūrovo akiai sunkiai suvokiama XX a. pradžios fotografijų stilistika – varijuojama tarp juodų, baltų pustonių bei artėjama prie pilkos fotografijos estetikos.
 
A. Šeštoko kolegos Gyčio Skudžinsko manymu, tai ne tradiciniai enciklopediškai tikslūs apibrėžimai, o spontaniško gesto pagimdyti kaligrafiški lakštai. Kaip ir kaligrafijos lakštuose, A. Šeštoko fotografijose suvokėjas susiduria su žinomu pranešimu, tačiau neverčiamas nuobodžiai klaidžioti monotoniškų tekstų stulpeliais, o skatinamas naujai atrasti žinomą istoriją. Neretai autoriaus žvilgsnis papasakoja ne mažiau intriguojančias, gal kiek individualias, be galo talpias istorijas. A. Šeštokas sąmoningai pasirenka senstelėjusį, bet plastiškai turtingą piešinį suteikiantį objektyvą.
 
Tai parodo autoriaus poziciją – ne dar kartą patvirtinti esamos situacijos realumą, o siekti pačiam kurti tikrovės paveikslą. Realybė ir įvaizdis autoriaus atspauduose nuolat keičiasi vietomis, besiliejančios formos ištirpsta neformate. Neformato jokiu būdu nereikėtų painioti su beformiškumu. Priešingai, autorinis neformatas išskiria A. Šeštoko fotografijas nesustabdomame vizualios informacijos sraute.
 
Paroda veiks iki 2009 m. lapkričio 16 d.
 
Maloniai kviečiame!
 
Daugiau informacijos: Darius Vaičekauskas, tel. 8 615 49470
 
Nuotraukose: Keletas fotomenininko A. Šeštoko fotografijų

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra