Atgavo senąjį „Romuvos“ kino teatrą

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Vienintelis išlikęs iš tarpukario laikų kino teatro pastatas Kauno Laisvės alėjoje sugrįžo šeimininkui – miesto savivaldybės bendrovei – kino teatrui „Romuva“.
 
Iki nuomos sutarties termino pabaigos dar buvo likę dveji metai.
 
Patalpų nuomos sutartis su nuomininke bendrove „Rosh“, kuri kino teatre jau kelerius metus nevykdė jokios veiklos, buvo nutraukta rugsėjo 1-ąją, paliekant vieną mėnesį išsikraustyti.
 
„Rosh“, anot pastatą administruojančios bendrovės „Romuva“ direktorės Ilonos Jurkonytės, ilgiau nei pusmetį nemokėjo nuomos mokesčio, netinkamai eksploatavo vertingos architektūros pastatą ir nenaudojo jo pagal paskirtį.
 
Pastato perdavimo komisija, kurią sudarė savivaldybės ir buvusios nuomininkės – įmonės „Rosh“ atstovai, kino teatro valdybos nariai bei advokatė, apžiūrėjo visas patalpas ir įvertino jų būklę. Aptikta nemažai atsilupusių dažų, vandens pėdsakų ant lubų, sienų žiūrovų salėje bei kino projekcinėje.
 
Kino teatro valdybos pirmininko architekto Audrio Karaliaus manymu, patalpų būklė yra patenkinama ir neprireiks labai didelių investicijų, kad seniausias Lietuvoje kino teatras vėl būtų atviras žiūrovams.
 
Didžiausia problema – nebaigti rekonstrukcijos darbai ir valstybinės komisijos įvertinimo bei leidimo eksploatuoti negavęs pastatas, kuris šiuo metu yra paliktas be jokios šildymo sistemos.
 
Balandžio 17-ąją senojo kino teatro išsaugojimo ir atkūrimo entuziastai gatvėje prie užrakinto pastato durų paminėjo „Romuvos“ 70-ąjį gimtadienį.
 
Pavasarį ir vėliau penktadieniais „Romuvos“ prieigose, pasaže, vyko „Žmonių kavingais veidais“ akcijos.
 
Kino teatro naudojimo ir finansavimo klausimai artimiausiu metu bus aptarti su šiuo metu užsienio komandiruotėje esančiu Kauno meru Andriumi Kupčinsku, kadangi Kauno savivaldybė valdo per 80 procentų „Romuvos“ akcijų.
 
„Romuvą“ bet kokiu atveju reikia išsaugoti. Ir išlaikyti kaip kultūros centrą. Akivaizdu, kad atgaudamas „Romuvą“ miestas turi puikią progą puoselėti šią kauniečių jau pamėgtą viešąją erdvę ir sukurti unikalų kultūros branduolį.
 
Manyčiau, dabar pirmiausia reikia su „Romuvos“ sergėtojais, gynėjais ir kitais miesto bendruomenės atstovais išsiaiškinti ir galutinai nutarti, ką mes joje norime matyti, veikti ateityje. Vien kinas finansinės naštos gali ir nepatempti, tai parodė buvusio nuomininko bergždžios pastangos sulaikyti žiūrovus nuo bėgimo į „Akropolį“, – naujienų agentūrai ELTA savo nuogąstavimus antradienį išdėstė Kauno miesto mero pavaduotojas Rimantas Mikaitis.
 
www.lrt.lt
 
Nuotraukoje: „Romuvos“ kino teatras

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra